Архів новин


Листопад 2011 р.

 

Вітаємо Натолоку Ольгу Олександрівну, студентку ІІІ курсу факультету соціально-економічного управління напряму підготовки "Управління персоналом і економіка праці" групи УД-1-09 із перемогою в конкурсі на здобуття стипендії Харківського міського голови "Обдарованість".

8 листопада на урочистому прийомі на честь стипендіатів мер нашого міста Г. Кернес вручив Ользі Натолоці сертифікат на отримання стипендії та інші пам'ятні відзнаки.

 

29 листопада – 01 грудня у межах навчальної програми Проекту міжнародної технічної допомоги "Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей та міст України" (РЕОП) для Інструкторів навчального курсу з економічно обґрунтованого планування розвитку територій в Національній академії державного управління при Президентові України завідувач кафедри економічної політики Латинін М.А. та професор кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування Мамонова В.В. узяли участь у другому теоретичному тренінгу з демографічного прогнозування, який відбувся у Дніпропетровській області.

Тренінг проводила Жаклін Палладіні, радник з демографічних питань Проекту РЕОП (Конференційна рада Канади). У тренінгу також взяли участь проф. Шаров Ю.П., проф. Бобровська О.Ю. (ДРІДУ НАДУ), доц. Крупник А.С., доц. Молодожен Ю.Б. (ОРІДУ НАДУ), а також представники Дніпропетровської ОДА, органів місцевого самоврядування міст Дніпропетровськ, Кривий Ріг та Нікополь (Дніпропетровська обл.).

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ]

 

29 листопада в залі №1 проходила відкрита лекція професора Університету Париж І Сорбона-Пантеон, експерта програми Ради Європи Марка Жерара на тему "Посилення місцевої демократії та підтримки реформ місцевого самоврядування в Україні".

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ]

 

 

29 листопада відбулась урочиста презентація слухачами денної форми навчання свого курсу.

Організоване свято супроводжувалось комічними сценками, піснями, і танцями, що не залишило байдужим жодного з глядачів.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ]

 

У відділі підвищення кваліфікації кадрів ХарРІ НАДУ при Президентові України відбулися наступні заходи:

28 листопада – одноденний виїзний тематичний семінар з питань запобігання та протидії корупції для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Дергачівського району.

28 листопада – 02 грудня – другий тиждень навчання за професійною програмою (обласна програма) для секретарів та спеціалістів селищних, сільських рад.

28 листопада – 02 грудня – тематичний семінар за регіональною програмою "Управління персоналом в органах влади" для начальників та заступників начальників Головних управлінь, начальників самостійних управлінь, відділів та інших структурних підрозділів облдержадміністрацій.

28 листопада – 02 грудня – тематичний семінар за регіональною програмою

"Взаємодія органів місцевого самоврядування в органах державної влади" для заступників голів районних рад.

 

25 листопада 2011 р. відбулась IІІ Міжнародна науково-практична конференція "Державне регулювання соціального підприємництва та соціально відповідального бізнесу"

[ інформаційне повідомлення ]

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ]

 

24 листопада, у рамках виїзного заняття, слухачі ІІ курсу факультету магістерської підготовки (спеціалізація "Законотворча та нормотворча діяльність" і "Регіональне управління та місцеве самоврядування") разом з доцентом кафедри української мови Загребельною Ларисою Семенівною відвідали Історико-археологічний музей-заповіднк "Верхній Салтів".

Тут регулярно проводилися розкопки, внаслідок яких експозиції харківських музеїв поповнилися багатьма археологічними знахідками. Слухачі Інституту ознайомились з історією Слобожанщини у повному обсязі.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ]

 

У відділі підвищення кваліфікації кадрів ХарРІ НАДУ при Президентові України відбулися наступні заходи:

21-23 листопада – тематичний семінар за регіональною програмою "Запобігання проявам корупції в органах влади" (регіональна програма) для заступників начальників відділів виконавчого апарату обласних рад та кадрового резерву на ці посади; заступників міських голів та секретарів міських рад міст обласного значення та кадрового резерву на ці посади; міських голів міст районного значення.

21-25 листопада – перший тиждень навчання за професійною програмою (обласна програма) для секретарів та спеціалістів селищних, сільських рад.

22-24 листопада – госпрозрахунковий тематичний семінар на замовлення Головного управління Держкомзему у Харківській області "Технічне забезпечення виконання функцій ведення державного реєстру земель" для працівників Головного управління Держкомзему у Харківській області.

23-25 листопада – госпрозрахунковий тематичний семінар на замовлення Національного агентства України з питань державної служби "Запобігання корупції в органах влади" для начальників та спеціалістів районних управлінь Пенсійного фонду України у Харківської області.

 

18 листопада пройшов форум "Модернізація системи державного управління в Україні в контексті європейського досвіду публічного адміністрування"

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ]

 

 

17 листопада – Міжнародний День студента, студентство святкує традиційно гучно та весело. Цей день об'єднує всі покоління студентів. Студентство, мабуть, є найбільш прогресивним прошарком суспільства і це свято – ще одна нагода не забувати про це.

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня студента, а також побажання здоров'я, успіхів та активної життєвої позиції. Саме від Вас та Ваших вчинків - залежить майбутнє!

 

17 листопада

О 1450 в Залі засідань Спеціалізованої вченої ради відбулося засідання Експертної ради Інституту.

[ порядок денний ]

 

 

15-17 листопада відбулися виїзні практичні заняття слухачів другого курсу факультету магістерської підготовки денної форми навчання спеціалізації "Публічне адміністрування", "Регіональне управління" та "Політичні інституції та процеси" на базі органів державної влади в місті Київ. В рамках цього заходу було проведено "Школу молодого вченого", в якій взяли участь ще й студенти п’ятого курсу факультету соціально-економічного управління.

В ході занять відбулися візити до деяких центральних органів виконавчої влади, Парламенту України та закладів Національної академії наук України. Зокрема, в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулася робоча зустріч з директором департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва О.М. Непомнящим.

16 листопада делегація ХарРІ НАДУ відвідала відкриття сесії Верховної Ради України. В цей же день було також проведено практичне заняття в комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради. Під час заняття в обговоренні практичних питань приймали участь народні депутати України, а саме заступники голови комітету Ю.Б. Ключковський та В.М. Сінченко, а також секретар комітету С.В. Гордієнко. На цьому занятті обговорювались питання реформування адміністративно-територіального устрою України, виборче законодавство та процедури прийняття законів України.

В ході виїзного практичного заняття був проведений круглий стіл в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України. Головував на цьому заході д.політ.н., професор, академік С.Ю. Римаренко.

В рамках виховної роботи делегація була ознайомлена з видатними музеями та пам’ятками архітектури столиці України.

Такий формат виїзних практичних занять стає традиційним для слухачів магістратури, які спеціалізуються на кафедрі регіонального управління та місцевого самоврядування. Кожного року викладачі цієї кафедри організовують для магістрантів проведення таких цікавих та корисних занять. А з цього року до процесу залучилися ще й студенти.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ]

 

11 листопада, у рамках виїзного заняття, слухачі ІІ курсу факультету магістерської підготовки (спеціалізація "Законотворча та нормотворча діяльність") разом з доцентом кафедри права та законотворчого процесу Клімовою Світланою Миколаївною відвідали Головне фінансове управління Харківської обласної державної адміністрації.

Працівники управління ознайомили слухачів з основними завданнями органу – пояснили як здійснюється реалізація державної бюджетної політики та організація процесу формування та виконання місцевих бюджетів на території області; процедуру підготовки проекту обласного бюджету і подання його на розгляд обласній державній адміністрації; як здійснюється контроль за дотриманням підприємствами, установами й організаціями законодавства щодо використання ними бюджетних коштів і коштів цільових фондів, утворених обласною радою.

Зусиллями керівництва, в управлінні створений невеликий музей з фотоматеріалами історії становлення фінансової установи, який пощастило відвідати слухачам Інституту.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ]

 

У відділі підвищення кваліфікації кадрів ХарРІ НАДУ при Президентові України відбудуться наступні заходи:

10 листопада – виїзний тематичний семінар з питань запобігання та протидії корупції для посадових осіб місцевого самоврядування Люботинської міської ради.

14-16 листопада – тематичний семінар за обласною програмою "Бюджетний процес та управління місцевими фінансами" для начальників фінансових управлінь райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного та районного значення.

14-18 листопада – тематичний семінар за регіональною програмою "Організаційно-правове забезпечення діяльності місцевих рад" для сільських голів.

15-18 листопада – госпрозрахунковий тематичний семінар з питань державних закупівель в Україні.

16-18 листопада – тематичний семінар на замовлення Національного агентства України з питань державної служби "Запобігання корупції в органах влади" для начальників та спеціалістів районних управлінь Пенсійного фонду України у Харківській області.

 

10 листопада, з нагоди святкування 10 років існування Сумського земляцтва ХарРІ НАДУ відбувся круглий стіл "Сумське земляцтво ХарРІ НАДУ. Досвід та перспективи розвитку", метою проведення якого були – обмін досвідом роботи Сумського земляцтва; аналіз та обговорення актуальних проблем становлення і розвитку державного управління та місцевого самоврядування регіону; визначення перспектив навчання і залучення практичних працівників органів державної влади та посадових осіб місцевого самоврядування до роботи земляцтва.

Участь у роботі круглого столу взяли – перший заступник директора ХарРІ НАДУ Амосов О.Ю., заступник директора ХарРІ НАДУ з загальних питань Нікітін В.В., декан факультету магістерської підготовки Бульба В. Г, Президенти, почесні члени Сумського земляцтва, випускники, докторанти та аспіранти, слухачі магістерської підготовки денної та заочної форм навчання (Сумська область).

Після виступів учасників, загальними зборами земляцтва було затверджене Положення про Земляцтво, слухачі І та ІІ курсу факультету магістерської підготовки презентували оновлену веб-сторінку Сумського Земляцтва Харківського регіонального інституту державного управління.

Обговорення важливих та нагальних питань зібрання проходило в дружній та невимушеній атмосфері і завершилось спільними побажаннями продовження традиції збиратись частіше у подібному форматі.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ]

 

09 листопада у Великій залі Інституту відбулися урочистості з нагоди Дня української писемності та мови.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ],

[ фото 11 ], [ фото 12 ]

[ докладніше ]

 

09 листопада о 13:20 в залі №3 ХарРІ НАДУ відбулася презентація програм наукових обмінів Фундації ім. Фулбрайта для студентів старших курсів, аспірантів та викладачів, що спеціалізуються у галузі гуманітарних та соціальних наук, технічних та природничих дисциплін.

• Fulbright Graduate Student Program: навчання в університетах Сполучених Штатів Америки від одного до двох років для здобуття ступеня магістра.

• International Fulbright Science and Technology Ph.D. Award: навчання у провідних американських університетах на рівні аспірантури протягом трьох років з правом захисту наукового ступеня Ph.D.

• Fulbright Faculty Development Program: проведення дослідження в університетах США упродовж одного академічного року.

• Fulbright Scholar Program: проведення досліджень в університетах США на період від чотирьох до дев'яти місяців.

 

8 листопада відбувся круглий стіл на тему "Європейські інтеграційні процеси: досвід для України", учасниками якого стали науковці Інституту, гості з Харківської облдержадміністрації, ІСМВ "Харківський Колегіум", слухачі денної та заочної форми навчання. Метою заходу, організованого кафедрою зовнішньої політики та національної безпеки, було обговорення актуальних проблем розбудови взаємовідносин України з Європейським Союзом, розгляд сучасних тенденцій в процесі входження в європейський адміністративний простір, а також розробка пропозицій щодо підвищення ефективності діяльності інститутів державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій з цієї проблематики.

Бурхливі дискусії викликали проблеми визначення переваг та недоліків процесу європейської інтеграції у світлі сучасних проблем зони євро.

Різні думки і пропозиції також були висловлені учасниками заходу під час обговорення процесу розбудови відносин України з Європейським Союзом та стану переговорного процесу щодо укладення нової посиленої угоди та угоди про ЗВТ. За підсумками круглого столу була прийнята резолюція.

[ резолюція ]

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ]

 

У Центрі підвищення кваліфікації кадрів ХарРІ НАДУ при Президентові України відбудуться наступні заходи:

07-09 листопада – тематичний семінар за регіональною програмою "Запобігання проявам корупції в органах влади" для перших заступників голів райдержадміністрацій та кадровий резерв на ці посади.

09-11 листопада – тематичний семінар за обласною програмою "Особливості управління освітою на місцевому рівні" для керівників та спеціалістів Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, начальників управлінь та відділів освіти райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення.

10 листопада – тематичний семінар за обласною програмою "Забезпечення доступу до публічної інформації органами влади" для начальників управлінь, відділів виконавчих комітетів міських рад міст обласного та районного значення, секретарі селищних рад.

10 листопада – виїзний тематичний семінар з питань запобігання та протидії корупції для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Барвінківського району.

10-11 листопада – навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації за обласною програмою для керівників та спеціалістів облдержадміністрацій, які вперше прийняті на державну службу та які не підвищували кваліфікацію протягом п'яти років.

11 листопада – виїзний тематичний семінар з питань запобігання та протидії корупції для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Харківського району.

11 листопада – семінар для голів громадських рад при райдержадміністраціях у Харківській, Луганській, Донецькій, Полтавській та Сумській областях.

 

04 листопада, напередодні Дня української писемності та мови, в Інституті пройшов диктант для державних службовців. Цьогорічний диктант провів завідувач кафедри української мови Редін Петро Олексійович. Найкращі будуть відзначені 9 листопада.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ]

[ текст диктанту ]

 

04 листопада ХарРІ НАДУ відвідав координатор Німецької служби академічних обмінів (DAAD) в Харкові п. Мартін Ройтер, який презентуватиме міжнародні навчальні програми для студентів, магістрів, аспірантів. Час проведення зустрічі – 11:50 у залі №1.

Цікавим аспектом діяльності DAAD є також фінансування тематичних навчальних поїздок аплікантів з числа студентів і магістрів до Німеччини, основною метою яких є ознайомлення з роботою німецьких університетів, дослідницьких центрів, державних установ, та ін.

Пан Ройтер також планує зустрітися з керівництвом Інституту та завідувачем кафедри іноземних мов.

 

У Центрі підвищення кваліфікації кадрів ХарРІ НАДУ при Президентові України відбудуться наступні заходи:

02-04 листопада – госпрозрахунковий тематичний семінар на замовлення Національного агентства України з питань державної служби "Запобігання корупції в органах влади" для посадових осіб районних адміністрацій Харківської міської ради.

03-04 листопада – госпрозрахунковий тематичний семінар з питань державних закупівель в Україні.

05 листопада – тематичний постійно діючий семінар "Актуальні проблеми державного управління" для кадрового резерву на посади голів та заступників голів райдержадміністрацій.

 

Copyright © 2005 – 2019 Харкiвський регiональний iнститут державного управлiння. Усі права захищені.