Архів новин


Листопад 2009 р.

 

28 листопада о 15.00 відбулося покладення траурних вінків і квітів в м. Харкові до пам’ятного знаку – Хреста жертвам Голодомору в Молодіжному парку. Після цього працівники Інституту пройшли Скорботною ходою від Молодіжного парку до площі Свободи для участі в загальнонаціональній акції „Запали свічку!” (Площа Свободи як епіцентр організації комуністичним тоталітарним режимом геноциду українського народу. Тут на місці будівлі облдержадміністрації стояв будинок ЦК ВКП(б) України, звідки й пішли партійні директиви. В приміщеннях Держпрому були розташовані наркомати УРСР, які втілювали в життя зловісні плани партії).

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ]

 

25 листопада розпочала свою роботу експозиція "Голодомор 1932-1933 років - трагедія українського народу", що була підготовлена Лігою Українців Канади у співпраці з музеєм радянської окупації та Українським інститутом національної памяті.

Висловлюємо слова вдячності голові Ліги Українців Канади д-ру Олегу Романишину та Ользі Кривоніс, що надала фінасову підтримку.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ]

 

25 листопада відбулася науково-практична конференція: “Сторінки пам’яті: трагедія Українського народу 1932-1933 років”.

[ інформаційний лист ]

 

Пленарне засідання:

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ],

[ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ],

[ фото 9 ], [ фото 10 ], [ фото 11 ], [ фото 12 ]

 

Робота секцій:

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ],

[ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ]

 

22 листопада повернулася делегація на чолі з ректором Академії В.П. Приходьком, що перебувала з тижневим візитом у Тяньцзінській адміністративній академії. Делегація ознайомилася з державним устроєм Китайської Народної Республіки, роботою вищих та місцевих органів державної влади, системою державної служби, основними тенденціями економічного розвитку та внутрішньополітичною ситуацією в країні.

Викладачі Інституту виступили з лекціями перед китайськими колегами, а також обмінялися навчально-методичними матеріалами та фаховими друкованими виданнями.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ],

[ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ],

[ фото 9 ], [ фото 10 ], [ фото 11 ], [ фото 12 ],

[ фото 13 ], [ фото 14 ], [ фото 15 ], [ фото 16 ]

 

17 листопада оновлено терміни подання статей до фахових наукових збірників ХарРІ НАДУ

 

12 листопада о 1450 у Залі засідань Спеціалізованої вченої ради відбулося чергове засідання Експертної ради Інституту

[ порядок денний ]

 

9 листопада - Святкуємо День української писемності та мови

В Інституті стало доброю традицією вшановувати українське слово. Свято мови, одне з наймолодших українських державних свят, відзначається за указом Президента України 9 листопада. Щороку дружна інститутська родина збирається разом, щоб насолодитися красою української мови, величчю української пісні, неперевершеним українським гумором. Ми щиро вітаємо тих, хто якнайкраще виявив себе під час традиційного конкурсу творчих робіт. Цьогорічна тема: «Українська мова в моєму житті» дала широкі можливості студентам і слухачам для креативного пошуку, що й вилилося в різножанрові твори: есеї, вірші, уявні діалоги, риторичні роздуми, твори-розповіді тощо. Радісно, що ми живемо спільною гордістю за нашу мову, бачимо не лише ті позитивні зрушення, що відбулися в царині мовної політики України, а й усвідомлюємо, якої серйозної роботи вимагає від нас розв’язання мовного питання.

Уся робота кафедри української мови ХарРІ НАДУ при Президентові України спрямована на те, щоб майбутні державні службовці і всі ті, хто вже працює у сфері державного управління не тільки бездоганно володіли українською мовою, утверджували і підвищували її статус, а й глибоко усвідомлювали важливість розвою державної мови в усіх сферах буття сучасного суспільства. Обов’язковими для ознайомлення є нормативно-правові акти, що регулюють розвиток і застосування мов в Україні. Такі документи спонукають до глибокого вивчення проблемних питань, дозволяють визначити власну позицію.

Народний депутат, письменник, голова "Просвіти" Павло Мовчан нещодавно зазначив: «Державна програма розвитку й функціонування української мови на 2004—2010 роки» претендує на абсолютне лідерство в номінації найбільших провалів останнього десятиліття. Забезпечення україномовній продукції не менше 70 відсотків часу трансляції та місця на шпальтах друкованих засобів масової інформації, запровадження пільгового оподаткування та іншої фінансової підтримки україномовної друкованої продукції, періодичних видань, кіно– та аудіопродукції — усі ці елементарні пункти так і залишилися у статусі пропозицій. Можливо, тому й залишилися, що були пропозиціями, а не вимогами, цілком справедливими і об’єктивними. Збільшення асигнувань на розвиток та дослідження української мови; запровадження поетапного механізму атестації державних службовців і викладачів навчальних закладів державної та комунальної форм власності на знання української мови; розробка системи курсів української мови для державних службовців — усе це пункти зі списку, який, на жаль, став «чорним» за останні п’ять років функціонування української мови. У контексті невиконаних зобов’язань просто насмішливо звучить обіцянка «посилити контроль за цільовим використанням бюджетних коштів» — в умовах їх відвертого розкрадання. Ще один обурливий пункт, залишений без уваги та виконання, — відповідальність за порушення законів, що регулюють питання застосування державної мови в Україні». Прикро зазначати, що це справедливий докір усім нам, громадянам України, людям, які власним єством і совістю мають гідно нести українську мову світовому загалу. Однак, якщо ми ще спроможні визнавати власні помилки, болісно сприймати усілякі перекручення надуманого «мовного питання», а головне, готові щодня доводити собі, співвітчизникам, опонентам різних рівнів, що українська мова живе, розвивається, творить державу і нас як громадян, то ми варті того, щоб не стертися з пам’яті наступних поколінь. На перших урочистостях з нагоди Свята мови Президент України Віктор Андрійович Ющенко сказав: «Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни. Нещодавно ми були свідками того, як українська пісня, українське слово у вирішальний час новітньої історії зближували донеччанина й галичанина, студента й пенсіонера. Українська держава повинна гарантувати своїй національній мові всебічну підтримку, зробити якнайбільше для того, щоб її престиж в нашому суспільстві зростав, вона міцніла й розвивалася разом із іншими мовами нашої вільної, багатонаціональної країни».

Мовознавці визнають українську мову однією з найрозвиненіших мов світу. Вивчення української мови та літератури проводиться у школах і вишах США, Канади, Франції, Польщі, Чехії та інших держав. Вона є однією з робочих мов ООН, а в Римі з 1989 року існує Міжнародна асоціація україністів. А зараз, хоч як не дивно це звучить, настала черга українців усвідомити велич даної Богом мови і передати її нащадкам, як символ нашої нації, як оберіг нашої свободи. Віншуймо нашу мову!!!

 

9 листопада опубліковано електронний варіант чергового випуску друкованого збірника наукових праць "Актуальні проблеми державного управління" (№ 2(36) / 2009)

[ № 2(36) / 2009 ]

[ "Актуальні проблеми державного управління" ]

[ всі видання ]

 

Copyright © 2005 – 2019 Харкiвський регiональний iнститут державного управлiння. Усі права захищені.