Архів новин


жовтень 2018 р.

 

30 жовтня 2018 р.

Відбулося засідання Вченої ради Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України.

порядок денний ]

 

 

27 жовтня 2018 р.

25-26 жовтня в ХарРІ НАДУ відбувся черговий регіональний семінар з 25 представниками 9 освітніх закладів Харкова, що є учасниками Консорціуму з питань підвищення спроможності системи освіти з публічного адміністрування, створеного в рамках проекту DOBRE (USAID). Семінар був проведений фахівцями Краківського економічного університету і Малопольської школи публічного адміністрування проф. д-ром Марчіном Завіцкі і д-ром Романом Жебчуком. В ході семінару пройшло активне обговорення питань щодо: формування навчальних програм з публічного адміністрування освітніх рівнів «бакалавр» і «магістр» з використанням європейської практики та врахуванням українських реалій; розробки програм післядипломної освіти у сфері публічного адміністрування на основі міжнародного досвіду підвищення професійної кваліфікації.

Під час заходу відбулася зустріч польських колег з директором Людмилою Олександрівною Бєловою, яка наголосила на важливості співпраці у зазначеній галузі, підтвердила зацікавленість Інституту в продовженні роботи у подальших етапах проекту DOBRE, а також запропонувала ряд напрямків для розвитку академічного обміну між ХарРІ НАДУ та КЕУ.

фото 1 ]

 

26 жовтня 2018 р.

Відбулося виїзне заняття слухачів-заочників факультету публічного управління та адміністрування на базі смт. Вільшани Дергачівського району Харківської області (викладачі кафедри соціальної і гуманітарної політики – проф. А.Є. Тамм, доц. О.В. Поступна). Слухачі зустрілися із селищним головою Андрієм Олексійовичем Литвиновим, який розповів про управлінські технології, що використовуються його командою для покращення життя мешканців селища, його інфраструктури, познайомив із ресурсним забезпеченням, можливостями залучення додаткових ресурсів тощо. [ Докладніше ]

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ] [ фото 7 ] [ фото 8 ] [ фото 9 ]

 

25 жовтня 2018 р.

Аспіранти ХарРІ НАДУ відвідали Навчально-бібліотечний комплекс Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Під час візиту працівники комплексу розповіли про правила користування бібліотекою, пошуковим каталогом та послугами бібліотеки, поділились досвідом створення веб-ресурсів з правознавства бібліотеки: електронного архіву-репозитарію, іміджевої електронної колекції рідкісних видань, електронних персональних бібліографічних покажчиків відомих учених представників харківської правової школи. Також відвідали залу рідкісної книги, де зберігаються збірки законодавства починаючи з 17 сторіччя.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ] [ фото 7 ] [ фото 8 ] [ фото 9 ]

 

Відбулося виїзне заняття слухачів факультету публічного управління та адміністрування заочної форми навчання, організоване викладачами кафедри соціальної і гуманітарної політики проф. А.Є. Таммом, доц. О.В. Поступною, доц. Л.М. Садовською. Слухачі відвідали Харківське обласне комунальне підприємство «Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський»», де познайомилися із менеджерськими технологіями, що використовуються в сфері культури.

Після зустрічі із директором підприємства О.В. Єрьоміною слухачі відвідали концертну програму «Подорож у чарівний світ романтизму. Музика для духових інструментів», в якій молодими лауреатами міжнародних конкурсів були виконані твори відомих композиторів (Л. Бетховена, К. Сен-Санса, Р. Післі, Ю. Вінтера, Р. Щедріна) для духових інструментів (флейта, гобой, кларнет, фагот, валторна, труба, тромбон, туба). Слухачі не тільки почули духові інструменти, але і дізналися деякі історичні факти про походження інструментів та їх особливості.

фото 1 ] [ фото 2 ]

 

24 жовтня 2018 р.

Відбувся майстер клас професора Валерія Самсонкіна «Системний підхід в управлінні організацією» з студентами-магістрами Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Під час майстер класу були розглянуті питання:

1. Про системний підхід в управлінні організацією та як його здійснити на практиці?

2. Що таке ефективне управлінське рішення і як його обґрунтувати?

3. Роль ТОР-менеджера в прийнятті управлінського рішення?

Ці та багато інших питань діяльності керівника були розглянуті у процесі авторського інтерактивного заняття «Системний підхід в управлінні організацією».

Також були використані навички багаторічної роботи автора на посаді директора державного підприємства.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ]

 

23 жовтня 2018 р.

Відбулось виїзне заняття групи Д-17, слухачів другого курсу денної форми навчання факультету підготовки магістрів публічного управління та адміністрування в рамках дісциплин: "Етика та ділова комунікація на публічній службі" (доц. Євдокимов В.О.) і "Демократичне врядування: теорія і практика" (доц. Хашиєва Л.В.), в територіальному підрозділі ЦНАП Київського району м. Харкова.

Слухачи мали можливість поспілкуватись з Павленко З.А., заступником начальника відділу - адміністратором Київського теориторіального підрозділу ЦНАП Київського району м. Харкова і отримати відповіді на свої запитання.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ] [ фото 7 ]

 

Відбулася лекція громадської активістки, журналістки, екскурсовода-перекладача пані Вікторії Склярової, яка розповіла про історію Шарівського палацу, розташованого у смт. Шарівка Богодухівського району Харківської області. Лекція була організована деканом факультету публічного управління та адміністрування В.Г. Бульбою та проведена у рамках практичних занять з навчальних дисциплін, що викладаються викладачами кафедри соціальної і гуманітарної політики проф. А.Є. Таммом та доц. О.В. Поступною для слухачів-заочників. Слухачі не тільки познайомилися з історією, архітектурними спорудами та їх легендами, екзотичними насадженнями садиби, дізналися про власників, які у різні часи володіли палацом, але й мали можливість запропонувати менеджерські технології, які можна використати для підтримки та збереження як споруд і насаджень, так і в цілому території Шарівського палацово-паркового комплексу, зробивши його привабливим для туристів.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ] [ фото 7 ]

 

19 жовтня 2018 р.

Професор кафедри регіонального розвитку та місцевого самоврядування В.В. Мамонова пройшла навчання за програмою підвищення кваліфікації (тренінг для тренерів), що організовано програмою “U-LEAD з Європою” спільно з НАДС на базі Всеукраїнського центру підвищення кваліфікації державних службовців за темою «Сільський розвиток та сільське господарство». Програма “U-LEAD з Європою” здійснюється за підтримки Європейської Комісії, Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку (Німеччина), Міністерства закордонних справ Данії, Міністерства закордонних справ Естонії, Міністерства закордонних справ Польщі, Міністерства закордонних справ Швеції. Під час тренінгу обговорено складові європейської та української політики сільського розвитку, форми сільськогосподарського підприємництва на селі, роль кооперації ц сільському розвитку, екологічні та інші питання сільського розвитку.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ]

 

В рамках виїзних занять, організованих викладачами кафедри соціальної і гуманітарної політики (проф. А.Є. Тамм, доц. О.В. Поступна, доц. Л.М. Садовська), слухачі факультету публічного управління та адміністрування заочної форми навчання відвідали Харківську обласну спеціальну гімназію-інтернат для сліпих дітей імені В. Г. Короленка, яка має понад 130 років власної історії розвитку та традицій. У нас була можливість дізнатися про головні історичні етапи, які пройшов навчальний заклад у своєму розвитку, познайомитися із висококваліфікованим колективом, який забезпечує навчально-виховний процес, із матеріально-технічною базою гімназії, особливостями навчального процесу та процесу соціалізації вихованців. Ми відвідали класні кімнати з біології, інформатики, географії та познайомилися з їх специфічним обладнанням. Нам було представлено хоровий колектив та академічних солістів-вихованців гімназії, які влаштували для нас, як для гостей закладу, невеличкий концерт. Ми були вражені високопрофесійними музичними здібностями учнів, тому, розуміючи всі складності вокально-хорового процесу, з великою повагою ставимося до керівника хору та всіх музичних працівників. Нам були представлені вихованці закладу, які мають спортивні, музичні та мистецькі досягнення. На жаль, познайомитися з усіма здобутками та особливостями начального закладу, яких насправді дуже багато, у нас не було можливості лише тому, що було мало часу. Однак, ми сподіваємося, що це лише початок для знайомства та організації співпраці з таким чудовим закладом та його колективом. Ми дякуємо адміністрації, учителям, всім працівникам за теплий прийом та особлива подяка діточкам, які поділилися з нами своїми творчими й спортивними досягненнями.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ] [ фото 7 ] [ фото 8 ] [ фото 9 ]

 

18 жовтня 2018 р.

18 жовтня в Європейський день боротьби із торгівлею людьми, в Інституті силами студентського активу за сприяння деканату ФСЕУ та кафедри права та європейської інтеграції відбувся флешмоб, що мав на меті привернути увагу громадськості до такого явища, як сучасне рабство.

Проблема торгівлі людьми сьогодні є не тільки проблемою економічною чи соціальною. Торгівля людьми є незаконною і злочинною діяльністю, основою якої виступає насильство над людиною.

Європейський день боротьби з торгівлею людьми був започаткований 18 жовтня 2007 Європейським Парламентом, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ]

 

Керівництво Харківського Національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка запропонувало директору Інституту Л.О. Бєловій та зацікавленим викладачам, студентам, слухачам ознайомитись із новою формою роботи цього закладу культури із глядачами – організацією екскурсій за лаштунками театру. Такою можливістю скористалися викладачі кафедри соціальної і гуманітарної політики проф. А.Є. Тамм, доц. О.В. Поступна, доц. Л.М. Садовська, які разом із слухачами факультету публічного управління та адміністрування в рамках виїзних занять відвідали екскурсію за лаштунками найбільшого у м. Харкові театру, де слухачі занурилися у технології театральної «магії». Вони мали можливість побачити екзотичні експозиції, театральні костюми та аксесуари, стали свідками процесу виготовлення декорацій за ескізами художника, із великим задоволенням подивилися репетицію артистів, познайомилися із театральною інфраструктурою та чудовими талановитими людьми, які, хоча і безпосередньо причетні до театрального мистецтва, забезпечуючи театральними аксесуарами акторів, але, на жаль, залишаються за кулісами і про їх внесок глядачі навіть і не замислюються. Також слухачі були ознайомлені з практичними аспектами менеджерських технологій діяльності цього закладу культури.

Дякуємо працівникам театру, які організували для нас таку цікаву екскурсію, яка дозволяє потрапити у світ театру й побачити його з іншого боку!

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ] [ фото 7 ] [ фото 8 ] [ фото 9 ]

 

16 жовтня 2018 р.

Відбулося виїзне заняття слухачів першого курсу факультету публічного управління та адміністрування на базі ТОВ СК «ВОСТОК» с. Бугаївка Ізюмського району Харківської області. Заняття було організовано професором кафедри економічної теорії та фінансів Коваленко М.М. у рамках вивчення дисципліни "Економічне врядування та публічні фінанси". Слухачі відвідали сільськогосподарський кооператив та місцеву школу. У цьому місці бережуть історію, виробляють найсмачніші молоко і сири. Працівники ТОВ СК «Восток» мають зразковий соціальний пакет. Сім'ям перспективних працівників надають будинки, беруть на себе значущу частину видатків на утримання шкіл і дитячих дошкільних закладів.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ]

 

14 жовтня 2018 р.

14 жовтня 2018 року в Україні визначний день. Саме в цей день святкуються Покров Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, а також День захисника України.

З цієї нагоди в Інституті проходила благодійна акція «Вітаміни збирай – бійцям ООС допомагай!» по збору предметів першої необхідності для бійців збройних сил України.

За цей час загальними зусиллями освітньої родини Інституту було зібрано чимало овочів, фруктів, вітамінів, меду, консервів, а також засобів особистої гігієни та предметів першої необхідності, які делегацією ХарРІ НАДУ були передані на фронт та бійцям, які отримали поранення у зоні проведення ООС та зараз знаходяться на лікуванні у Харківському військово–медичному клінічному центрі Північного регіону.

Дякуємо кожному, хто долучився до Акції та зробив свій посильний внесок у загальну справу і бажаємо нашим захисникам міцного здоров'я, скорішого одужання. Слава Україні – Героям Слава!

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ]

 

9 жовтня 2018 р.

З 5 по 8 жовтня на острові Хортиця Запорізької області проходив проект для представників державних структур та громадських організацій за темою "Digital в молодіжній роботі", учасниками якого стали 35 молодих людей з усієї України, серед них - слухачка II курсу факультету публічного управління та адміністрування ХарРІ НАДУ - Аліна Гаврашенко. Проект "Digital в молодіжній роботі" було ініційовано NGO YES та проведено спільно з Департаментом молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, Управлінням молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА. [ Докладніше ]

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ] [ фото 7 ] [ фото 8 ] [ фото 9 ]

 

8 жовтня 2018 р.

В рамках акції «Теплі серця» студентський актив факультету соціально-економічного управління з представниками Харківського центру волонтерів за підтримки адміністрації та деканату ФСЕУ Харківського регіонального інституту державного управління при Президентові України відвідали Харківський центр соціально-психологічної реабілітації дітей.

Студенти передали від небайдужих освітньої родини Інституту багато подарунків і створили для вихованців свято танцю і пісні. Дякуємо кожному, хто долучився до Акції та зробив свій посильний внесок у загальну справу.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ] [ фото 7 ] [ фото 8 ] [ фото 9 ] [ фото 10 ] [ фото 11 ]

 

Викладачі та слухачі першого курсу денної форми навчання факультету публічного управління та адміністрування ХарРІ НАДУ при Президентові України в рамках виїзного заняття «Регіональне управління та місцеве врядування» на базі Краснокутської районної державної адміністрації Харківської області ознайомились з практичними аспектами діяльності органу державної влади, обговорили актуальні проблеми публічного управління з головою районної державної адміністрації - Белоцьким Олексієм Олександровичем та відвідали парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Краснокутський дедропарк».

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ]

 

3 жовтня 2018 р.

3 жовтня освітня родина Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України на чолі з директором Бєловою Л.О. взяла участь у урочистостях з приводу святкування Дня працівників освіти, які проходили у Харківському академічному театрі опери та балету ім. М.В. Лисенка.

Керівник області Ю.О. Світлична подякувала працівникам освіти за натхненну, самовіддану працю та побажала здоров'я, добробуту та успіхів освітянам та їхнім учням.Найкращих було відзначено почесними грамотами та подяками голови ХОДА. Крім того, педагоги отримали відзнаки Міністерства освіти і науки, а також грамоти від Департаменту науки і освіти ХОДА (переможці Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» та обласного конкурсу «Кращий вихователь Харківщини»). Відзнаки педагогам області передав заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев. Він наголосив, що професія педагога є найвідповідальнішою.

Адміністрація ХарРІ НАДУ вітає всіх з цим визначним святом і бажає всім освітянам здоров'я, щастя, добробуту, злагоди та світлого майбутнього.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ]

 

Copyright © 2005 – 2019 Харкiвський регiональний iнститут державного управлiння. Усі права захищені.