Архів новин


Вересень 2011 р.

 

Вітаємо Натолоку Ольгу Олександрівну, голову Студентського наукового товариства, студентку факультету соціально-економічного управління напряму підготовки "Управління персоналом і економіка праці" групи УД-1-09 з призначенням персональної стипендії Харківської обласної державної адміністрації імені О.С. Масельського на 2011/2012 навчальний рік за високі досягнення у навчанні та науково-дослідницькій діяльності.

 

30 вересня на базі Інституту відбулась Ювілейна науково-практична конференція "Державне регулювання економічних процесів в умовах глобалізації", присвячена десятиріччю заснування кафедр економічної теорії та фінансів і економічної політики. Метою Конференції є підведення підсумків наукової роботи кафедр, узагальнення й оприлюднення результатів наукових досліджень з питань розробки та запровадження ефективних механізмів державного регулювання економічних процесів в Україні, а також розробка пропозицій щодо підвищення ефективності діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в умовах глобалізації.

[ інформаційне повідомлення ]

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ],

[ фото 11 ], [ фото 12 ]

 

30 вересня, у рамках виїзного заняття, слухачі ІІ курсу факультету магістерської підготовки (спеціалізація "Законотворча та нормотворча діяльність" і "Європейська інтеграція в умовах глобалізаційного врядування") разом з доцентом кафедри української мови Загребельною Ларисою Семенівною відвідали Чугуївський художньо-меморіальний музей І.Є. Рєпіна та художню галерею музею.

Саме у м. Чугуїв Харківської області народився і виріс відомий художник. В будинку, де І.Є. Рєпін мешкав із родиною, слухачі мали змогу ознайомитись з його життєвими віхами та творчістю, відвідали майстерню, де він писав свої шедеври.

В музеї представлені роботи місцевих живописців і іконописців другої половини ХІХ сторіччя – чугуївських вчителів Рєпіна. Музей експонує чотири оригінали ікон, які належать перу великого майстра, а також більш пізні роботи Іллі Юхимовича: портрет М.В. Верьовкіної, малюнки, офорти, подаровані музею.

Крім рєпінських оригіналів у музеї виставлені роботи відомих художників оточення художника таких як В. Сєров, В. Маковський, П. Верещагін, І. Пелєвін.

Перебування в історичному середовищі будинку, у якому у 1876-1877 роках жив та працював всесвітньо відомий художник, надало відчуття єдності з тогочасною обстановкою життя митця.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ]

 

29 вересня, у рамках виїзного заняття, слухачі ІІ курсу факультету магістерської підготовки (спеціалізація "Законотворча та нормотворча діяльність") разом з доцентом та провідним спеціалістом кафедри права та законотворчого процесу Собченко Валентиною Валентинівною і Мінаєвою Іриною Миколаївною відвідали Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради та Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Московського району м. Харкова.

Начальник Управління праці та соціального захисту населення Ажель Л.А. та заступник начальника Управління Фатьянова Л.В. радо вітали слухачів Інституту та провели цікаву і змістовну екскурсію по структурним підрозділам установи. Майбутні магістри мали змоги ознайомитись з діяльністю відділу соціальних допомог – порядком прийняття, опрацювання заяв і документів від громадян, під керівництвом спеціалістів відділу провести прийом відвідувачів та проконсультувати їх з питань заповнення декларацій про доходи; у відділі з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, інших категорій громадян пільгового контингенту – дізнались про перелік послуг, що надаються цій категорії осіб, побували в архіві Управління.

Про важливий напрямок делегованих повноважень міської ради в сфері соціального захисту одинокого непрацездатного населення дізнались від директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Московського району м. Харкова Мироненко І.П. Мироненко І.П. разом зі спеціалістами відділення соціальної допомоги вдома Ус Л.М. та відділення соціально-медичних послуг Жоголевої Т.П. ознайомила слухачів з переліком соціальних послуг, що надаються тер центром.

Починаючи від пандусів на вулиці та закінчуючи санвузлами у приміщенні – все, в вищезазначених установах, спрямоване на ефективне задоволення потреб соціально вразливих груп населення.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ]

 

27 вересня о 1400 на базі Інституту пройшов форум "Громадське життя Харківщини за 20 років незалежності України".

[ регламент роботи форуму ]

 

До президії форуму увійшли: голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, голова Харківської облради Сергій Чернов, секретар Харківської міської ради Олександр Новак, директор Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Вадим Ландсман, Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Ян Гранат, ректор Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Віль Бакіров, ректор Харківського національного університету внутрішніх справ Олександр Бандурка.

В заході також взяли участь народні депутати України, Герої України, депутати рад різних рівнів, керівники місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування Харківщини, представники політичних партій та громадських організацій, професорсько-викладацький актив вузів Харкова, а також наукові діячі та студенти.

У своєму вітальному слові Михайло Добкін зазначив, що громадські ініціативи харків'ян завжди виходили з історичного досвіду, спиралися на традиції і культуру рідного краю, та побажав всім учасникам плідної роботи та реалізації найсміливіших ініціатив.

У ході церемонії відкриття форуму Ян Гранат наголосив на важливому місці Харкова у розвитку польсько-українських відносин та зазначив, що польська сторона завжди буде підтримувати Україну на шляху до обєднаної Європи.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ],

[ фото 11 ], [ фото 12 ], [ фото 13 ], [ фото 14 ]

 

З 1600 робота форуму відбувалась у наступних секціях:

Секція 1. "20 років незалежності: нове покоління нової України";

Секція 2. "Громадський рух Харківщини на межі тисячоліть: поступ до незалежності України";

Секція 3. "Державне управління та державна служба незалежної України: теорія, освіта, практика".

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ]

 

27 вересня в рамках проведення циклу відеоконференцій з роз'яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ в Україні, в Центрі дистанційного навчання Інституту пройшла відеоконференція на тему "Державний бюджет на 2012 рік", яку проводило керівництво Міністерства фінансів України.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ]

 

У Центрі підвищення кваліфікації кадрів ХарРІ НАДУ при Президентові України відбулись такі заходи:

28-30 вересня – тематичний семінар "Запобігання проявам корупції в органах влади" – для державних службовців територіальних підрозділів ЦОВВ в Харківській області.

27-28 вересня – тематичний семінар з питань підвищення кваліфікації спеціалістів у сфері здійснення державних закупівель.

26 вересня – 07 жовтня – професійна програма підвищення кваліфікації для вперше обраних на посаду:

• заступники начальників відділів виконавчого апарату обласних рад та кадровий резерв на ці посади;

• секретарі міських рад міст обласного значення;

• заступники міських голів міст обласного значення, керуючі справами (секретарі) виконкомів міських рад міст обласного значення та кадровий резерв на ці посади;

• міські голови міст районного значення; заступники голів районних рад.

26-30 вересня – тематичний семінар "Організаційно-правове забезпечення діяльності місцевих рад" – для сільських голів.

 

Центр підвищення кваліфікації кадрів ХарРІ НАДУ при Президентові України провів тематичні семінари з питань запобігання проявам корупції в органах влади для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування:

27 вересня – на базі Балаклійської районної державної адміністрації;

29 вересня – на базі Золочівської районної державної адміністрації.

Проводить семінари доцент кафедри державного будівництва, к.ю.н. Тучак М.О.

 

26 вересня на базі Чугуївської і Печенізької районних державних адміністрацій Харківської області Центр підвищення кваліфікації кадрів ХарРІ НАДУ при Президентові України провів тематичний семінар з питань запобігання проявам корупції в органах влади для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування за участю доцента кафедри державного будівництва, к.ю.н., Тучака М.О.

 

23-24 вересня делегації слухачів Одеського та Львівського регіональних інститутів з навчальним візитом відвідали ХарРІ НАДУ. Такі поїздки вже стали доброю традицією, бо кожного року відбувається обмін дружніми візитами між слухачами регіональних інститутів.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ]

 

У Центрі підвищення кваліфікації кадрів ХарРІ НАДУ при Президентові України відбулись тематичні семінари:

19-21 вересня – "Запобігання проявам корупції в органах влади" для начальників та заступників начальників Головних управлінь облдержадміністрацій, начальників самостійних управлінь, відділів та інших структурних підрозділів облдержадміністрацій;

22 вересня – "Забезпечення доступу до публічної інформації органами влади" для начальників управлінь, відділів райдержадміністрацій.

21-23 вересня – "Організаційно-правові та практичні аспекти здійснення оборонної та мобілізаційної роботи" для керівників підрозділів оборонної та мобілізаційної роботи райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад обласного значення;

21-23 вересня – "Запобігання проявам корупції в органах влади" для посадових осіб районних адміністрацій Харківської міської ради.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ]

 

22 вересня в Центрі дистанційного навчання Інституту пройшла відеоконференція на тему "Результати роботи органів внутрішніх справ та пріоритетні напрямки діяльності щодо попередження правопорушень і зменшення рівня злочинності в державі", яку проводив Міністр внутрішніх справ України Могильов Анатолій Володимирович. Питання, що порушувалися учасниками відеоконференції є пріоритетними для правоохоронного відомства: прийняття нового Кримінально-процесуального Кодексу, структурна перебудова системи МВС, створення місцевої міліції та громадських рад при обласних управліннях внутрішніх справ.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ]

 

22 вересня на базі Красноградської і Зачепилівської районних державних адміністрацій Харківської області Центр підвищення кваліфікації кадрів ХарРІ НАДУ при Президентові України провів виїзний тематичний семінар з питань запобігання проявам корупції в органах влади для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування за участю доцента кафедри державного будівництва, к.ю.н., Тучака М.О.

 

21 вересня в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулась науково-практична конференція "Державне управління та місцеве самоврядування: історія та сучасність" за результатами стажування слухачів у 2011 році. В роботі конференції взяли участь слухачі та викладачі Інституту.

Учасників конференції привітали перший заступник директора Інституту д.е.н, проф. О.Ю. Амосов., декан факультету підготовки магістрів державного управління к.і.н., доц. В.Г. Бульба і начальник управління координації наукових досліджень та інформаційно-аналітичної роботи, к.держ.упр. А.О. Кузнецов.

 

Під час пленарного засідання з цікавими доповідями виступили слухачі ІІ курсу факультету підготовки магістрів державного управління:

• Літвінов Ростислав Олександрович з доповіддю на тему: "Системи пенсійного забезпечення України, США та Німеччини: компаративний аналіз".

• Гіль Євген Вікторович з доповіддю на тему: "Відкритість та прозорість у діяльності органів публічної влади: порівняльний аспект".

• Маленко Ольга Анатоліївна з доповіддю на тему: "Порівняльний аналіз структурно-функціонального забезпечення органів влади на центральному та регіональному рівнях".

• Карпенко Олена Сергіївна з доповіддю на тему: "Протидія торгівлі людьми як функція державного управління: сучасні проблеми і тенденції".

• Міщан Олександр Олександрович з доповіддю на тему: "Шляхи вдосконалення взаємодії органів державної влади з інститутами громадянського суспільства".

• Сурнін Вадим Олегович з доповіддю на тему:" Правові засади формування структури Аміністрації Президента України".

 

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ],

[ фото 11 ], [ фото 12 ]

 

Далі робота конференції проводилась у 5-ти секціях, а саме:

 

Секція №1. "Актуальні проблеми розвитку публічного врядування в Україні".

Керівник секції – кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри державного управління та менеджменту Мельтюхова Надія Миколаївна.

Запрошені кафедри: державного управління та менеджменту, соціальної і гуманітарної політики, інформатизації державного управління.

 

Секція №2. "Інноваційно-інвестиційна модель розвитку економіки України".

Керівник секції – доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри економічної теорії та фінансів Дєгтяр Андрій Олегович.

Запрошені кафедри: економічної теорії та фінансів, економічної політики, управління персоналом і економіки праці.

 

Секція №3. "Розбудова системи місцевого самоврядування України: тенденції та перспективи".

Керівник секції – доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування Куц Юрій Олексійович.

Запрошені кафедри: регіонального управління та місцевого самоврядування, права та законотворчого процесу, охорони суспільного здоров'я.

 

Секція №4. "Пріоритетні напрямки професіоналізації державної служби України".

Керівник секції – доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри публічного адміністрування та кадрової політики Мартиненко Василь Миколайович.

Запрошені кафедри: публічного адміністрування та кадрової політики, державного будівництва, української мови.

 

Секція №5. "Політична трансформація Українського суспільства: державно-управлінські виміри".

Керівник секції – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри політології та філософії Корженко Володимир Васильович.

Запрошені кафедри: політології та філософії, зовнішньої політики і національної безпеки.

 

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ],

[ фото 11 ], [ фото 12 ], [ фото 13 ], [ фото 14 ], [ фото 15 ],

[ фото 16 ], [ фото 17 ], [ фото 18 ]

 

Підсумком узагальнення висновків і пропозицій щодо підвищення ефективності діяльності інститутів державної влади та місцевого самоврядування, а також досвіду, набутого слухачами під час стажування стане збірник тез конференції. Рекомендації, вироблені під час роботи секцій, будуть також узагальнені та направлені органам державної влади та іншим зацікавленим організаціям.

 

15 вересня у м. Орел (Россійська Федерація) на базі Російської академії народного господарства і державної служби при Президентові Россійської Федерації відбувся ІІ Слав'янський форум "Проблеми і перспективи державного і муніципального управління в інноваційній економіці просткризового періоду", в якому взяли участь і представники нашого Інституту:

Дєгтяр Андрій Олегович – доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри економічної теорії і фінансів виступив з пленарною доповіддю "Особливості прийняття державно-управлінських рішень в умовах інноваційної економіки посткризового періоду";

Латинін Микола Анатолійович – доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри економічної політики виступив з пленарною доповіддю "Концептуальні підходи до державного регулювання розвитку аграрного сектору економіки України".

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ]

 

15 вересня

О 1450 в Залі засідань Спеціалізованої вченої ради відбулося засідання Експертної ради Інституту.

[ порядок денний ]

 

 

14-15 вересня в рамках спільного проекту Національної школи управління Франції (ENA), Польщі (KSAP) та Національна академія державного управління при Президентові України TWINNING "Підтримка розвитку та удосконалення системи підготовки державних службовців в Україні" за участю експерта програми Віолети Москаль (Франція) в Інституті проведений тренінг "Управління персоналом в органах влади".

В зазначеному заході приймали участь державні службовці районних державних адміністрацій Луганської, Сумської, Полтавської та Харківської областей, Харківської обласної державної адміністрації, професорсько-викладацький склад кафедри публічного адміністрування та кадрової політики, працівники відділу кадрів Інституту.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ]

 

13 вересня на базі Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області пройшов одноденний тематичний семінар з питань запобігання проявам корупції в органах влади для працівників райдержадміністрції, селищної та сільських рад районів за участю доцента кафедри державного будівництва, к.ю.н., Тучака М.О.

 

З 12 по 16 вересня на базі Центру підготовки та удосконалення управлінських кадрів Інституту (м. Феодосія) для посадових осіб місцевого самоврядування Луганської, Полтавської, Сумської та Харківської областей, а також Феодосійської та Судацької міських рад проводиться тематичний семінар за регіональною програмою "Територіальна організація влади в Україні".

 

З 08 по 09 вересня в Інституті пройшла установча сесія навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації кадрів за дистанційною формою навчання для керівників та спеціалістів управлінь, відділів та інших структурних підрозділів Харківської обласної державної адміністрації, які вперше прийняті на державну службу та які не підвищували кваліфікацію протягом п'яти років.

 

08 вересня в рамках спільного проекту Кабінету Міністрів України та Національної академії щодо роз'яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ в Центрі дистанційного навчання Інституту пройшла відеоконференція на тему "Реалізація Стратегії державної екологічної політики на період до 2020 року", яку проводив Міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ]

 

06 вересня в Центрі дистанційного навчання Інституту пройшла відеоконференція на тему "Результати вступної кампанії – 2011 та підготовка до нового навчального року", яку проводив Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Табачник Дмитро Володимирович.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ]

 

З 05 по 16 вересня в Інституті для сільських голів Луганської, Полтавської та Харківської областей проходить навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації, які вперше обрані на посади.

 

 

 

З 05 по 10 вересня на базі Центру підготовки та удосконалення управлінських кадрів (м. Феодосія) Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ для посадових осіб органів місцевого самоврядування Первомайського району Харківської області проводиться госпрозрахунковий тематичний семінар "Соціально-психологічні аспекти державного управління".

 

02 вересня в Центрі дистанційного навчання Інституту пройшла відеоконференція на тему "Забезпечення безпеки об'єктів з масовим перебуванням людей", яку проводив Голова Державної інспекції техногенної безпеки України Улинець Ернест Михайлович. Питання, що порушувалися учасниками відеоконференції у студії в Харкові здебільшого стосувалися залучення громадських організацій до забезпечення безпеки під час Євро-2012.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ]

 

01 вересня 2011 року о 1400 у Великій залі ХарРІ НАДУ відбулися Урочисті збори з нагоди початку 2011-2012 навчального року.

В урочистих зборах взяли участь:

Добкін Михайло Маркович – голова Харківської обласної державної адміністрації,

Бакіров Віль Савбанович – ректор Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна

Солоха Микола Трохимович – заступник директора Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів

Нестеряк Юрій Васильович – начальник управління комунікації Національної академії державного управління при Президентові України,

Гайко Лариса Олександрівна – начальник управління державної служби Головдержслужби України в Харківскій області,

Черчатий Олександр Іванович – начальник Управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області.

Відкрив і провів урочисті збори директор інституту В.А. Ландсман.

Голова Харківської ОДА М.М. Добкін вручив Почесні грамоти та подяки Харківської ОДА та обласної ради.

Слухачі І курсу факультету соціально-економічного управління та факультету магістерської підготовки прийняли Присягу слухача.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ],

[ фото 11 ], [ фото 12 ], [ фото 13 ], [ фото 14 ], [ фото 15 ],

[ фото 16 ], [ фото 17 ], [ фото 18 ], [ фото 19 ], [ фото 20 ]

 

Copyright © 2005 – 2019 Харкiвський регiональний iнститут державного управлiння. Усі права захищені.