Архів новин


Травень 2016 р.

 

30 травня 2016 р.

В рамках співробітництва кафедри права та європейської інтеграції і органів публічної влади доцентом кафедри Т. В. Ковальовою було проведене виїзне заняття для посадових осіб Чугуївської міської ради на тему «Доступ до публічної інформації: проблеми реалізації закону та шляхи їх вирішення».  [ Докладніше ]

фото 1 ] [ фото 2 ]

 

28 – 31 травня 2016 р.

У рамках співпраці між Харківським та Львівським регіональними інститутами державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, з метою всебічного сприяння розвитку молоді у науковій діяльності з 28 по 31 травня 2016 р. Радою молодих учених ХарРІ НАДУ ініціювалось спільне проведення круглого столу «Ефективність публічного управління». [ Докладніше ]

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ] [ фото 7 ] [ фото 8 ] [ фото 9 ] [ фото 10 ]

 

28 травня 2016 р.

Делегація інституту побувала у підшефному навчально-виховному закладі для дітей з вадами зору імені Короленка. Взяли участь у святі Останнього дзвоника. Важливою складовою заходу були теплі привітання дітей від імені колективу інституту та смачні гостинці.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ]

 

28 травня 2016 р.

Команда «Енергія» Харківського регіонального інституту державного управління взяла участь у II Обласному зльоті студентів-волонтерів, традиція проведення яких була закладена за підтримки Харківського університетського консорціуму, Ради ректорів і Харківської обласної державної адміністрації завдяки ініціативі волонтерського руху, студентів і громадськості.

У зльоті взяли участь студенти-волонтери з 23 ВНЗ Харківської області, які протягом усього року надавали підтримку військовим, сім'ям загиблих в АТО, пораненим, які перебувають на лікуванні у військовому госпіталі, сім'ям переселенців.

Кожна команда студентів-волонтерів під час змагань мала пройти низку перешкод та випробувань. На фінальному етапі квесту, який об'єднав усіх студентів-волонтерів регіону, учасникам зльоту запропонували зробити свій внесок у створення маскувальної сітки. Цю сітку волонтери відправлять до зони АТО. До плетіння приєдналася і Юлія Світлична. Фахівці навчили першого заступника голови ХОДА основним аспектам цієї роботи.

Переможець змагань отримав кубок голови ХОДА та звання «Волонтер ХХI століття».

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ] [ фото 7 ] [ фото 8 ] [ фото 9 ] [ фото 10 ] [ фото 11 ] [ фото 12 ] [ фото 13 ] [ фото 14 ] [ фото 15 ] [ фото 16 ] [ фото 17 ] [ фото 18 ] [ фото 19 ] [ фото 20 ] [ фото 21 ] [ фото 22 ] [ фото 23 ] [ фото 24 ] [ фото 25 ]

 

27 травня 2016 р.

У Національній академії державного управління при Президентові України відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю «Державна служба та публічна політика: проблеми і перспективи розвитку».

Мета заходу - обговорення на науково-експертному рівні актуальних питань функціонування державної служби, формування та реалізації державної політики в Україні в контексті новітніх викликів.

З пленарною доповіддю на конференції виступила д.держ.упр., професор кафедри регіонального розвитку та місцевого самоврядування В. В. Мамонова. В роботі секційних засідань взяли активну участь д.е.н., професор, завідувач кафедри економічної теорії та фінансів О. Ю. Амосов та к.і.н., доцент, учений секретар Інституту А. В. Меляков.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ]

 

27 травня 2016 р.

Доцент кафедри економічної політики та менеджменту Бабаєв В.Ю. брав участь у семінарі «Регіональний офіс трансферу технологій: нові можливості для комерціалізації науки», який проходив у НТК «Інститут монокристалів» НАН України.

Під час заходу обговорювалися питання створення «Офісу трансферу технологій» з функціями щодо проведення технологічного аудиту, оцінки комерційної привабливості потенційної технології, пошуку інвесторів та партнерів, ліцензійної роботи, проведення навчальних семінарів та тренінгів з трансферу технологій та ін.

Жваву дискусію викликали проблемні питання практичної реалізації процедур трансферу технологій у вітчизняному правовому полі і соціально-економічних умовах, що склалися.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ]

 

27 травня 2016 р.

Доцент кафедри права та європейської інтеграції С. Клімова провела заняття з юристами підприємств, установ і організацій міста Харкова і Харківської області у приміщені та на замовлення Головного територіального управління юстиції у Харківській області. Тема виступу: «Особливості юридичної відповідальності державних службовців».

фото 1 ]

 

26 травня 2016 р.

У рамках проведення VI Міжнародного форуму «Україна – Європейський Союз: новий рівень кооперації», Радою молодих учених Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії проведено круглий стіл «Досвід практичної підготовки фахівців галузі публічного управління в європейських структурах». Відкрив засідання «круглого столу» перший заступник Директора Інституту, д.держ.упр., професор – Карамишев Дмитро Васильович.

Наступною слово взяла доцент кафедри права та європейської інтеграції, к.держ.упр., доцент – Мирна Надія Володимирівна. Вона розкрила учасникам круглого столу основні положення проблеми та методи вирішення питань щодо політики європейської інтеграції в контексті відповідності України копенгагенським критеріям.

Серенок Артем Олексійович – доцент кафедри інформаційних технологій та систем управління, к.держ.упр., доцент поділився досвідом розвитку e-government в країнах Європейського Союзу.

Слухачі денної форми навчання факультету підготовки магістрів державного управління, Радькова Ольга Сергіївна і Кожуріна Віра Миколаївна висвітлили результати стажування слухачів ХарРІ НАДУ в органах місцевого самоврядування міста Марбург, Німеччина та особливості державної служби в Польщі.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ]

 

26 травня 2016 р.

У рамках літньої школи «Інтеграція України до Європейського Союзу: виклики та можливості» в нашому регіональному інституті відбувся круглий стіл англійською мовою «Реформи в суспільному та політичному житті України як ключовий аспект приєднання до Євросоюзу» – "Reforms in Social and Political Life of Ukraine as a Key Aspect of Joining the EU". В цьому заході прийняли участь молоді науковці, слухачі факультету магістерської підготовки нашого інституту та студенті інших вищих навчальних закладів нашого міста, а також до обговорення важливих питань реформування нашого суспільства змогли долучитися за допомогою відеозв’язку представники НАДУ з Київа та регіональних інститутів державного управління з Одеси, Дніпропетровська.

Привітання учасникам літньої школи від віце-президента Національної академії державного управління при Президентові України Попка А.А.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ] [ фото 7 ] [ фото 8 ] [ фото 9 ]

 

26 травня 2016 р.

Набуваючи практичного досвіду, студенти 3-го курсу факультету соціально-економічного управління (напрям підготовки 6.030505 «Управління персоналом та економіка праці») відвідали Новопокровський комбінат хлібопродуктів.

Виїзне заняття було підготовлене викладацьким складом кафедри управління персоналом та економіки праці: професором О. В. Жаданом та старшим викладачем А. А. Смаглюк за сприяння директора Харківського обласного центру зайнятості В. Л. Міненка. Студенти ознайомилися з технологією виробництва та пакування хлібопродуктів: муки всіх сортів, різних видів комбікормів.

Інженером з техніки безпеки підприємства було проведено ознайомчу екскурсію адміністрацією підприємства та мельничним комплексом. Студенти прослухали інструктаж з техніки безпеки і мали змогу поспілкуватися з начальником відділу праці та зарплати з питань економіки та нормування праці.

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ]

 

25 травня 2016 р.

Кафедрою державного управління за участі професора Мельтюхової Н. М., професора Нікітіна В. В., доцента Набоки Л. В. та за підтримки голови Нововодолазької районної ради Ротач С. О. і голови Новодолазької районної державної адміністрації Королюка Є. О. для голів сільських, селищних рад, працівників структурних підрозділів РДА проведено науково-практичний семінар на тему «Організація управління розвитком території в умовах децентралізації: переваги, перспективи, загрози».

Під час семінару обговорювалися питання децентралізації влади як необхідної умови підвищення ефективності розвитку територіальних громад, пошуку шляхів їх розвитку та презентовано сучасний підхід до формування паспорта сільської (селищної) ради як базового документа для розробки стратегії розвитку територіальної громади.

Після жвавої дискусії прийнято рішення про подальшу співпрацю органів місцевого самоврядування Нововодалазького району та колективу кафедри, що дозволить ефективно поєднувати теорію з практикою і сприятиме удосконаленню як організації управлінської діяльності в органах місцевого самоврядування, так і збільшить практичну спрямованість підготовки бакалаврів та магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ] [ фото 7 ]

 

25 – 26 травня 2016 р.

У Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України розпочав роботу VІ Міжнародний форум «Україна – Європейський Союз: новий рівень кооперації»

Програма форуму ] [ Прес-реліз ] [ Резолюція форуму ]

фото 1 ] [ фото 2 ] [ фото 3 ] [ фото 4 ] [ фото 5 ] [ фото 6 ] [ фото 7 ] [ фото 8 ] [ фото 9 ] [ фото 10 ] [ фото 11 ] [ фото 12 ] [ фото 13 ] [ фото 14 ] [ фото 15 ] [ фото 16 ] [ фото 17 ] [ фото 18 ] [ фото 19 ] [ фото 20 ] [ фото 21 ] [ фото 22 ] [ фото 23 ] [ фото 24 ] [ фото 25 ] [ фото 26 ] [ фото 27 ] [ фото 28 ] [ фото 29 ] [ фото 30 ] [ фото 31 ] [ фото 32 ] [ фото 33 ] [ фото 34 ] [ фото 35 ] [ фото 36 ] [ фото 37 ] [ фото 38 ] [ фото 39 ] [ фото 40 ] [ фото 41 ] [ фото 42 ] [ фото 43 ] [ фото 44 ] [ фото 45 ] [ фото 46 ] [ фото 47 ] [ фото 48 ] [ фото 49 ] [ фото 50 ] [ фото 51 ] [ фото 52 ] [ фото 53 ] [ фото 54 ] [ фото 55 ] [ фото 56 ] [ фото 57 ] [ фото 58 ] [ фото 59 ] [ фото 60 ] [ фото 61 ]

 

22 травня 2016 р.

у Харкові пройшов парад вишів і презентація їх потенціалу під девізом «Європейському місту - європейську освіту!» Захід харківські студенти організували спільно з ХОДА.

Участь у заході взяли перший заступник голови ХОДА Юлія Світлична, Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський та інші представники дипломатичного корпусу.

У святкуванні Дня Європи взяли участь близько 4 тисяч студентів із 31 ВНЗ Харківщини. Усі вони колоною пройшли вулицею Сумською - від площі Свободи до Парку Горького, де відбулися урочистий студентський парад і презентація кожного з вузів.

Команда нашого закладу сформована с представників факультету соціально-економічного управління, факультету магістерської підготовки, викладачів випускаючих кафедр вразила всіх креативністю, злагодженістю.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ], [ фото 11 ], [ фото 12 ], [ фото 13 ], [ фото 14 ], [ фото 15 ], [ фото 16 ], [ фото 17 ].

 

20 травня 2016 р.

Доцент кафедри права та європейської інтеграції К. Є. Дубовик разом зі студентами 3-го курсу ФСЕУ групи МД-13 в рамках навчальної дисципліни "Господарське право" відвідали науково-практичну конференцію в Харківському господарському апеляційному суді. Вони заслухали доповіді таких провідних фахівців, в галузі господарського права, як Задихайло В. В., який є завідувачем кафедри господарського права юридичного університету ім. Я. Мудрого, Бринцева А. В., заступника голови господарського суду Харківської області, Пономарьова П. І., заступника голови Київського господарського суду та інших учасників.

На конференції освітлювались питання, щодо недопущення скасування господарського кодексу, недоцільність передачі світлофорів у приватну власність та інші. Студенти мали можливість спілкування з головою суду Тихим П. В.

Після відвідування конференції викладач зі студентами відвідали центр всесвітньо відомого лауреата нобелівської премії, фізика Ландау, де студенти мали можливисть спостерегати цікаві фізични явища.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ].

 

19 та 24 травня 2016 р.

відбулися виїзні одноденні тематичні семінари в Сумській та Полтавській облдержадміністраціях з актуальних питань кадрової політики відповідно до плану-графіка навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України на 2016 рік, а також був здійснений прийом документів від вступників на навчання до Інституту. В семінарах прийняли участь державні службовці та посадові особи місцевих органів влади. Перед слухачами виступили заступник директора з короткотермінового підвищення кваліфікації Золотарьов В. Ф., начальник відділу прийому, розподілу слухачів та зв’язків з випускниками Соловей В. І., заступник голови - керівник апарату Полтавської облдержадміністрації Білокінь М. І., начальник відділу кадрової роботи Сумської облдержадміністрації Макуха О. С., головний спеціаліст відділу кадрової роботи Полтавської облдержадміністрації Цикозіна В. І. У роботі також прийняли участь провідний спеціаліст відділу прийому, розподілу слухачів та зв’язків з випускниками Білосорочка С. І., головний спеціаліст деканату факультету підготовки магістрів державного управління Линник Л. П.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ].

 

19 травня 2016 р.

Відбулося засідання Науково-експертної ради Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України.

порядок денний ].

 

16 травня – 18 червня 2016 р.

Відповідно з Угодою про співпрацю між Харківським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та ВАТ «Турбоатом» студенти освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» спеціальності 8.03050501 «Управління персоналом та економіка праці» з 16 травня 2016 року розпочали проходження виробничої практики в Управлінні по роботі з персоналом підприємства терміном до 18 червня 2016 року.

 

16 – 20 травня 2016 р.

у Інституті перебуває експерт з питань публічного адміністрування і публічної служби Програми ім. Фулбрайта в Україні пані Мішель Вазкес.

В програмі перебування експерта:

1) проведення п’яти 3-годинних інтерактивних курсів за темами:

    – 16.05.2016 - «Лідерство служіння» (початок 10:00);

    – 17.05.2016 - «Розвиток особистих і професійних цінностей» (початок о 8:30);

    – 18.05.2016 - «Вислуховування і свідоме прийняття рішень» (початок о 8:30);

    – 19.05.2016 - «Розбудова організаційної довіри» (початок о 8:30);

    – 20.05.2016 - «Моральна мужність в установах» (початок о 8:30).

2) перегляд кінострічки «Нескорений» з обговоренням стилю лідерства (18.05 початок о 17:50);

3) круглий стіл «Розбудова громад» за участі кафедр економічної політики і менеджменту та регіонального розвитку і місцевого самоврядування.

Заняття та перегляд кінострічки проходять в залі № 1. Запрошуються слухачі, аспіранти, студенти старших курсів, молоді вчені, викладачі.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ], [ фото 11 ], [ фото 12 ], [ фото 13 ], [ фото 14 ], [ фото 15 ], [ фото 16 ], [ фото 17 ], [ фото 18 ], [ фото 19 ], [ фото 20 ], [ фото 21 ], [ фото 22 ], [ фото 23 ], [ фото 24 ], [ фото 25 ], [ фото 26 ], [ фото 27 ], [ фото 28 ].

 

12 травня 2016 р.

у спеціалізованій школі-інтернаті "Обдарованість" відбулося урочисте відкриття Першої шкільної науково-практичної конференції "Вектори науки". Основною темою конференції стали співробітництво школи-інтернату та вищих навчальних закладів, визначення напрямків та перспектив співробітництва. Мета конференції полягала у залученні учнівської молоді до науково-дослідницької та пошукової діяльності, розвитоку критичного мислення та креативних здібностей кожного учня; формуванні цілісної картини світу; пошуку резервів подальшого розвитку співпраці школи-інтернату, вищої школи та наукових установ. У відкритті конференції взяла участь директор ХарРІ НАДУ, Президент Харківського університетського консорціуму Л. О. Бєлова. Конференція тривала два дні, учасниками конференції стали науковці, учні 9, 10, 11 класів школи, педагоги, студенти з числа випускників минулих років.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ].

 

12 травня 2016 р.

у рамках дисципліни «Риторика» слухачі факультету підготовки магістрів державного управління Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України на чолі з доцентом кафедри української мови Л. С. Загребельною відвідали Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди (с. Сковородинівка Золочівського району Харківської області).

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ], [ фото 11 ], [ фото 12 ], [ фото 13 ].

 

12 травня 2016 р.

у Харківському регіональному інституті відбулася презентація першої в Україні інтегрованої освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування», яка підготовлена робочою групою під головуванням директора ХарРІ НАДУ Бєлової Людмили Олександрівни спільно з Берлінською Вищою школою економіки та права (Німеччина).

У заході прийняли участь представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, професійних громадських об’єднань, провідних вищих навчальних закладів регіону, регіонального офісу реформ, обласного центру зайнятості.

Результати роботи робочої групи і проект програми підготовки бакалаврів представив перший заступник директора, професор Д. В. Карамишев. З доповідями щодо змісту програми, особливостей та перспектив її запровадження виступили завідувач кафедри державного управління, проф. В. М. Мартиненко, професор кафедри державного управління Н. В. Фоміцька, завідувач кафедри політології та філософії, професор В. Б. Дзюндзюк.

Підводячи підсумки, директор Інституту Л. О. Бєлова, як модератор заходу висловила спільну думку про те, що запровадження бакалаврської програми є запорукою підготовки нової генерації професійних управлінців – справжньої президентської еліти.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ], [ фото 11 ], [ фото 12 ], [ фото 13 ], [ фото 14 ], [ фото 15 ], [ фото 16 ], [ фото 17 ], [ фото 18 ], [ фото 19 ], [ фото 20 ], [ фото 21 ], [ фото 22 ], [ фото 23 ], [ фото 24 ].

 

22 квітня – 08 травня 2016 р.

Слухачі Інституту проходили стажування в органах місцевого самоврядування м. Марбург (Німеччина). Головними цілями навчання були: ознайомлення з роботою соціального відділу, відділу охорони здоров’я, поліцією, пожежної частини та соціальних закладів. Особливо запам’яталась зустріч з обербургомійстром м. Марбугра, доктором Шпісом.

Презентація візиту ].

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ], [ фото 11 ], [ фото 12 ].

 

8 – 9 травня 2016 р.

Україна відзначає День пам’яті та примирення
та 71-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Під час цьогорічних свят особлива увага приділена долі жінок у війні. Жіночі біографії розкривають різні іпостасі представниць слабкої статі у те лихоліття. Вона – дружина, мати, медсестра-рятівниця, воїн, підпільниця, військовополонена, остарбайтер, свідок Голокосту, хранителька пам’яті і т.д. На фронті жінки оволоділи всіма воєнними спеціальностями: в авіації і на флоті, в піхоті й кавалерії, розвідці, зв’язку, медицині. Крім турботи про старих і малих на окупованих територіях, на жіночі плечі ліг тягар підпільної боротьби. Феномен жінки у війні, його вивчення та усвідомлення, дасть змогу інформаційно й емоційно розкрити злочинну природу війни.

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції; засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму; увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, бібліотечним відділом Інституту підготовлено книжково-ілюстративну виставку «Шляхами мужності і слави: жіночі історії».

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ], [ фото 11 ], [ фото 12 ].

 

8 травня 2016 р.

делегація Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України у складі першого заступника директора Д. В. Карамишева, завідувача кафедри економічної політики та менеджменту М. А. Латиніна, доцента кафедри В. Ю. Бабаєва та аспіранта кафедри політології та філософії М. Л. Пахніна взяли участь в урочисто-траурній церемонії, присвяченій всесвітньому Дню пам’яті та примирення, що відбулася на Меморіалі Слави. Представники Інституту поклали квіти і вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ].

 

4 травня 2016 р.

за участю представників Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України професор кафедри політології та філософії О.М. Крутій, д. держ.упр., доцент кафедри політології та філософії О.А. Котуков, к.соціол.н., доцент кафедри регіонального розвитку та місцевого самоврядування О.С. Конотопцев, к.держ.упр. відбулися виїзні семінари з актуальних питань публічного управління у Богодухівському, Краснокутському та Коломацькому районах.

Докладніше ]

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ].

 

2 травня 2016 р.

делегація Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України прийняла участь у святкуванні другої річниці Благодійної організації «Благодійний фонд «Сестра Милосердя». Команда ХарРІ НАДУ привітала БО «БФ «Сестра Милосердя» художніми номерами.

БО «БФ «Сестра Милосердя» висловила вдячність ХарРІ НАДУ при Президентові України за небайдужість, активну підтримку та участь у наданні допомоги у лікуванні поранених військовослужбовців у Харківському військовому шпиталі; за активну благодійну діяльність, громадську позицію, патріотизм, допомогу військовим в зоні АТО.

фото 1 ].

 

 

Copyright © 2005 – 2019 Харкiвський регiональний iнститут державного управлiння. Усі права захищені.