Архів новин


Травень 2013 р.

 

Шановні ветерани та учасники Великої Вітчизняної війни, викладачі, співробітники, слухачі та студенти!

 

Щиро вітаю Вас з Днем Перемоги!

Це особливе свято стало символом високого героїзму та патріотизму, самовідданої любові до рідної землі!

Бажаю Вам благополуччя, родинного щастя, любові, добра, миру та спокою в душі!

 

З повагою,
Директор інституту В.А. Ландсман


 

31 травня

на базі Інституту відбувся один з етапів відбору кандидатів до Президентського кадрового резерву.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ].

 

 

31 травня

за участю Харківської міської ради, Спілки рекламістів України, Інституту соціальної політики регіону та творчої співдружності «Sensus» в рамках міського соціального проекту «Єдина соціальна мережа» на базі Інституту проходив 7-й Національний фестиваль соціальної реклами. У церемонії відкриття фестивалю взяла участь заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, голова журі конкурсу соціальної реклами Світлана Горбунова-Рубан.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ].

 

29 травня

відбулася зустріч у «Поетичній світлиці» творчої молоді групи МД-12 та УД-12 1-го курсу факультету соціально-економічного управління. Вона була присвячена силі поетичного слова, бо «…поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…».

Студенти згадували видатних поетів представників української літератури. Працювали за цікаво розробленим сценарієм. У зв'язку з підготовкою до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка особлива увага була приділена історії створення вірша «Заповіт». Цей твір студенти читали в перекладах різними мовами ( російською, польською, німецькою, англійською та мовою оригіналу).

Далі звучали улюблені вірші з музичним супроводом у майстерному виконанні Рекоти Вікторії, Кузьміної Кристини, Бондаренко Ірини. Була презентована сценка «Письмо Онегина к Татьяне» (О.С. Пушкін) у виконанні Олексія Капленко, спочатку російською а потім в перекладі українською М. Рильського.

Захоплено сприймали поезію Ліни Костенко, переглядаючи відеозапис Харківської зустрічі 2011 року. Потім студенти презентували власну творчість.

Т. Сипало має талант писати вірші, студентка Муленко Тетяна виконала неперевершену ілюстрацію до її вірша «Троянда». Ланецький Ярослав прочитав з особливим почуттям свій вірш про улюблене місто Кіровоград.

На цій зустрічі було прослухано пісню, яку написала Лариса Семенівна.

Проявивши свої таланти, молодь була задоволена зустріччю. Студенти щиро вдячні Загребельній Ларисі Семенівні за цю зустріч та бажають їй всього найкращого. Від цієї зустрічі залишились неперевершені емоції та всі теплі слова залишились в серцях.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ].

 

25 травня

Найбільш активні слухачі денної форми навчання факультету підготовки магістрів державного управління Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України разом із проектно-мовним асистентом Йошею Німейєром здійснили екскурсію старовинними садибами Харківської області.

Екскурсійний тур розпочали із відвідин Палацово-паркового ансамблю “Старий Мерчик”, розташованому в однойменному селі Валківського району. Ця садиба заснована в кінці XVII – початку XVIII сторіччя полковниками Ізюмського слобідського козацького полку Шидловськими. Центральним ядром садиби є прямокутний у плані, широкий парадний двір, забудований палацом (витягнута в довжину двоповерхова споруда із закругленими торцями виконана у стилі класицизму), двома флігелями й службовим корпусом. Поряд містяться інші господарські будівлі й церква. Палац стоїть на височині, перед ним - схили та ставки. На жаль, у наш час практично не збереглись тераси та партери перед палацом та з боку ставка, проте в архітектурному відношенні Палац Шидловського – одна з кращих пам`яток садибної архітектури України.

З особливим задоволенням було здійснено прогулянку садово-парковим ансамблем “Шарівський” у смт Шарівка Богодухівського району. Шарівська садиба та парк, що прилягає до нього, є унікальною, збудованою у «романтичному» стилі архітектурною пам'яткою початку ХІХ ст. Наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. він належав промисловцю-цукрозаводчику Л. Кьонінгу, тоді він і набув сучасного вигляду. Палац має вигляд середньовічного замку, який прикрашають восьмигранні триповерхові зубчасті башти та стрільчасті вікна, в ньому розміщено три зали з камінами та 26 кімнат. Перед південним фасадом палацу тераса з партером і великим круглим фонтаном; нижче схилами балки до невеликого ставка спускаються три широкі тераси з парадними сходами. Між нижньою терасою та проїздом – алеї пірамідальних дубів. Через ставок перекинуто одноарковий кам'яний міст. Тераси, сходи та міст огороджені балюстрадою.

Парк біля садиби набув чіткого, закінченого планування на початку ХХ ст.: одна його частина, що прилягала до палацу, була виконана в регулярному стилі, друга мала ландшафтний (пейзажний) характер і поступово переходила у природний ліс. У регулярній частині парку панує сувора вісьова композиція з вираженою симетрією: мости і місточки через ставки, проти парадного входу – геометричної форми газони з фонтаном і квітниками, підвищення, прорізані горизонтальними терасами. Рельєф ґрунту і діброва створили у Шарівському парку своєрідний мікроклімат, сприятливий для людини, з цілющим і чистим повітрям. Навіть частково збережений до наших днів садово-парковий ансамбль “Шарівський” уразив слухачів своєю неймовірною красою і гармонійністю з навкіллям.

Наступним етапом маршруту була заміська садиба "Наталіївка" у селі Володимирівка Краснокутського району, яку заснував у 1884 р. відомий цукрозаводчик поміщик І.П. Харитоненко. Палац і оточуючий ландшафт площею 50 га є цінною пам'яткою палацово-паркового мистецтва к. XIX – поч. XX ст. До складу комплексу входять: флігель, водонапірна башта, манеж, конюшні, головні і західні в'їздні ворота, терасний сад і церква в ім'я Всемилостивішого Спаса. Усі будівлі садиби та неймовірні парки овіюють дивовижним і рідним подихом широкої слов'янської душі.

Слухачі з надзвичайною цікавістю оглянули Церкву Всемилостивішого Спаса, яка була побудована у 1911-1913 рр. за проектом А.В. Щусєва та знаходиться в дуже гарному стані. За манерою письма та іконографічного рішення композицій розписи церкви близькі до Псковського, Новгородського і Ярославського живопису XVIII ст. Значну цінність представляє барельєф "Розп'яття" скульптора С.Т. Коньонкова, розташований на південному фасаді. Стіни храму додатково прикрашені західноєвропейськими медальйонами з рельєфами на релігійну тематику.

Загалом, екскурсія старовинними садибами надзвичайно вразила слухачів і відкрила новий погляд на красу та історичну наповненість Харківщини.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ].

 

24 травня

Інститут спільно з Харківською обласною державною адміністрацією провели традиційний Міжнародний форум "Україна-Європейський Союз: новий рівень кооперації".

На пленарному засіданнівиступили: Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Ян Гранат, консул Генерального консульства РФ у Харкові Віталій Богданов, почесний консул Федеративної Республіки Німеччина в м. Харків Тетяна Гавриш, перший віце-президент – Виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов, заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відносин Денис Ткачов.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ], [ фото 11 ], [ фото 12 ].

 

23-24 травня

на базі Інституту відбулися випробування для учасників ІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець». Відкрив випробування та привітав його учасників начальник Управління державної служби в харківській області С. Коновалов.

Державні службовці Харківської області взяли участь у конкурсі в номінаціях: «Кращий керівник» та «Кращий спеціаліст».

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ].

 

23 травня

науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти і слухачі спеціальності «Державне управління» нашого Інституту взяли участь у науково-практичній конференції «Україна – Європейський Союз: що далі?», яка проходила у режимі відеоконференції в системі Національної академії державного управління при Президентові України у рамках святкування Дня Європи.

 

23 травня

о 1450 в № 1 відбулось засідання Експертної ради Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України.

[ порядок денний ]

 

 

22 травня

група Д-12 разом зі своїм тьютором, доцентом кафедри української мови Загребельною Ларисою Семенівною відвідали Музей видатних харків'ян ім. К.І. Шульженко.

Слухачі мали зустріч із директором цього закладу культури Оленою Анатоліївною Гроссу, котра поділилася досвідом управлінської роботи, повідомила про складнощі і одержала поради щодо їх розв'язання від слухачів-практиків.

Далі відбулася екскурсія, присвячена життю і творчості радянської співачки Клавдії Іванівні Шульженко. Із захопленням було переглянуто документальний фільм, у якому видатні співаки (І.Д. Кобзон, Е.С. П'єха, В.В. Толкунова, Л.В. Лещенко, В.І. Мулерман) відгукувалися про королеву пісні, про її неперевершений талант.

У кімнатах другого поверху музею слухачі мали змогу ознайомитися з експозицією, яка справила неабияке враження. Речі, предмети домашнього вжитку, старовинні меблі, патефон, фортепіано, платівки, фотоальбоми, портрети створили відчуття епохи, коли жила і творила видатна співачка.

Відбулася творча зустріч через роки, що подарувала відвідувачам насолоду...

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ].

 

18 травня

у Всесвітній день музеїв кафедрою української мови за сприяння деканату факультету підготовки магістрів державного управління Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України проведене виїзне заняття в літературно-меморіальному музеї Г.С. Сковороди (с. Сковородинівка Золочівського району Харківської області).

Слухачам пощастило бути присутніми на урочистому відкритті пам'ятника Г.С. Сковороді біля будівлі Сковородинівської загальноосвітньої школи. Після урочистостей В.П. Манженком, співробітником музею, учителем історії, була проведена змістовна екскурсія по музею Г.С. Сковороди та по території прилеглого парку.

На зворотному шляху, відвідавши меморіальний комплекс під відкритим небом імені Маршала Радянського Союзу І.С. Конєва, слухачі вклонилися пам'яті всім полеглим за свободу і незалежність нашої держави та міста.

Незабутні враження про Сковородинівку, фонові знання, отримані під час екскурсій, сприятимуть глибшому усвідомленню історичних надбань нашого народу та оволодінню державною мовою і надовго залишаться в пам'яті кожного.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ].

 

16 травня

відбувся перший розіграш Кубка ХарРІ НАДУ з інтелектуальної гри "Що? Де? Коли?".

В заході взяли участь 6 команд Інституту, серед яких команда викладачів, команда аспірантів, три команди слухачів денної форми навчання факультету підготовки магістрів державного управління та команда студентів факультету соціально-економічного управління.

Перше місце та Кубок виборола команда викладачів, друге місце – команда аспірантів, третє місце – команда слухачів групи-22.

Команди-переможці були нагороджені солодкими призами, а учасники гри отримали подяки.

фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ].

 

Copyright © 2005 – 2019 Харкiвський регiональний iнститут державного управлiння. Усі права захищені.