Архів новин


Квітень 2011 р.

 

28-30 квітня у приміщенні Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка проходив ХIІI Міжнародний фестиваль "Світ книги – 2011", в якому брало участь і видавництво Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України "Магістр".

На стендах видавництва було представлено понад 80 найменувань наукової, навчальної та довідкової літератури, авторами якої є викладачі нашого Інституту. Великий інтерес у відвідувачів книжкового форуму викликали підручники, що вийшли друком з Грифом Міністерства освіти і науки України, зокрема "Історія економічних теорій" (автори &ndadh; О.Ю. Амосов, В.О. Сивоконь, В.Л. Міненко, Н.В. Статівка, В.В. Косенко, Ю.Л. Орел, Т.О. Самофалова, Р.А. Коваль) за загальною редакцією О.Ю. Амосова та В.О. Сивоконя; "Соціальна політика. Теоретико-методологічні та концептуальні підходи" В.П. Єлагіна; навчальні посібники "Регіонально-адміністративний менеджмент" за заг. ред. В.В. Мамонової, "Українська ділова мова" П.О. Редіна та В.М. Терещенка, "Ораторське мистецтво" Г.І. Гамової та ін.

Почесною відзнакою "Відкрита книга" міжнародного форуму книговидавців у номінації "Чужому навчайтесь й свого не цурайтесь" нагороджено авторський колектив підручника "Історія економічних теорій" за заг. ред. О.Ю. Амосова та В.О. Сивоконя видавництва ХарРІ НАДУ "Магістр". Вагомий внесок у перемогу книги в цьому престижному конкурсі зробили працівники видавництва – редактор О.І. Новохацька, коректор О.Є. Ткаченко, технічний редактор і дизайнер видання К.І. Кохно.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ]

 

28 квітня

Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова нагадує, що з 01 січня 2011 р. вступив в дію Закон України № 2464-17 від 08.07.2010 р. "Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

[ докладніше ]

 

27 квітня слухачі денного факультету магістерської підготовки у супроводі доцента кафедри української мови Л.С. Загребельної відвідали музей Афганської війни.

В музеї, який відкрився у 2004 р., не тільки картини і моделі військової техніки часів війни в Афганістані. Тут зібрані унікальні фотографії, опублікувати які у Радянському Союзі, було неможливо.

Музейні експонати – з перших рук. Особисті речі і нагороди до музею принесли харківські інтернаціоналісти.

В музеї є діорама, яку малювали три роки – частину роботи виконали професійні художники, частину – студенти. Унікальність діорами у тому, що зображені на ній персонажі – реальні, перенесені з надісланих фотокарток. Аналогів діорами, за словами харківських художників, на території колишнього Радянського Союзу не існує.

Приємною несподіванкою стала зустріч у музеї з ветераном бойових дій Чернишовим Ігорем Володимировичем, 1963 р. народження, який поділився спогадами і враженнями та прокоментував деякі епізоди хроніки афганської війни.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ]

 

24 квітня – 7 травня. Стажування у Німеччині.

Вже стало доброю традицією, що на запрошення німецької сторони, а саме громадської організації "Дружба сердець" (керівник Манфред Хельман), вісім представників Інституту мали можливість пройти стажування в органах місцевого самоврядування м. Марбург (Німеччина). Програма стажування була дуже цікавою й насиченою. Слухачі факультету магістерської підготовки та аспіранти, разом з керівником групи, викладачем кафедри іноземних мов, С.М. Сасник, побували в багатьох місцях та ознайомилися з роботою органів місцевого самоврядування. Так, під час стажування представники ХарРІ НАДУ були на прийомі начальника фінансового відділу мерії м. Марбург, де ознайомилися з етапами формування бюджету міста, його доходами та видатками, системою оподаткування як м. Марбург, зокрема, так і Німеччини в цілому. Також майбутні фахівці державного управління відвідали ряд відділів та служб, що надають управлінські послуги населенню. Серед них – відділ охорони здоров'я, соціального захисту населення, пожежну частину, поліцейський відділ, організацію, яка працює з інвалідами, редакцію газети м. Марбург.

Особливий інтерес у учасників стажування викликала поїздка до таких міст як м. Штадталендорф, де вони відвідали музей документації та інформації (друга світова війна та концтабори), озеро Єдерзее, де провели майже цілий день ознайомлюючись з діяльність гідроелектростанції. Також не можна не зауважити, що харків’яни відвідали місце біля м. Марбург, де на місці сміттєзвалища збудували спеціальну установку для видобування газу зі сміття.

Слід зазначити, що Німеччина може вважатися зразковою країною за рівнем розвитку громадянського суспільства. Ось чому так важливо було познайомитися з досвідом роботи різноманітних недержавних організацій, які діють як в м. Марбург, так і в інших містах. Серед них особливо потрібно відзначити благодійну громадську організацію "Marburger Tafel". Вона опікується соціально незахищеними верствами населення і одночасно надає допомогу більш як тисячі незаможних мешканців міста Марбург та його округи.

Змістовна програма стажування в офіційних органах вдало поєднувалась з відвіданням визначних культурних та історичних міст землі Гессен.

Загалом стажування залишило яскраві і незабутні враження у всіх його учасників. Невимушено заряджаєшся енергією та оптимізмом цих людей. Дивує високий рівень активності як у професійній діяльності, в громадському житті та і під час відпочинку. Привертає увагу загальне прагнення мешканців міста до самовдосконалення, пізнання, любов до життя, самоповага, гордість за суспільство, націю та державу в цілому.

Безперечно, здобуті знання і досвід стануть їм в нагоді в їх подальшій навчальній та професійній діяльності.

Від усього серця спасибі за щедрість і гостинність "Дружбі сердець" і тим, хто організував цю поїздку – Манфреду, Курту та Удо.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ]

 

21 квітня

О 1450 в Залі засідань Спеціалізованої вченої ради відбулося засідання Експертної ради Інституту.

[ порядок денний ]

 

 

20 квітня в Інституті відбулася VІ студентська науково-практична конференція "Актуальні проблеми розвитку управлінських систем: досвід, тенденції, перспективи". В роботі конференції взяли участь студенти та слухачі Інституту.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ]

 

20 квітня пройшов кінофестиваль студентських фільмів, який став логічним закінченням конкурсу студентських короткометражок "Студент – відчайдушний романтик". У конкурсі взяло участь сім творчих колективів.

Переможців визначало компетентне журі на чолі з першим заступником директора, доктором економічних наук, професором О.Ю. Амосовим.

Третє місце посіли студенти 2-го курсу Зацерковний Олексій, Стефанюк Богдана, Ємцова Альона, друге місце – студенти 2-го курсу Шумицька Тетяна та Єременко Анна. Переможцями конкурсу стали студентки 5-го курсу Кутас Катерина та Слєпцова Катерина. Всі призери отримали грошові премії та дипломи.

 

19 квітня між збірними командами викладачів, слухачів денного відділення магістерської підготовки та студентів факультету соціально-економічного управління відбулася інтелектуальна гра "Брейн-Ринг".

Переможцем гри стала команда викладачів–ІІ (капітан команди В.Б. Дзюндзюк).

[ докладніше ]

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ],

[ фото 11 ], [ фото 12 ], [ фото 13 ], [ фото 14 ]

 

16 квітня пройшов День відкритих дверей факультету соціально-економічного управління.

Майбутніх студентів привітали перший заступник директора О.Ю Амосов., декан факультету соціально-економічного управління П.Є. Минко.

Про навчання на спеціальностях "Управління персоналом і економіка праці" та "Менеджмент організацій і адміністрування" повідомили завідувачі кафедр В.О. Сивоконь та Н.М. Мельтюхова.

Про цікаве в студентському житті розповіли студенти ФСЕУ Катерина Кутас, Олександр Ус, Карина Козлова, Ольга Натолока й Марина Головко. Сергій Севастьянов, випускник факультету 2008 року, магістр державного управління, згадав про своє студениське минуле.

З особливостями вступної кампанії 2011 року абітурієнтів ознайомила заступник декана І.Д. Іванова.

На презентації проведено прем'єрний показ фільмів – учасників конкурсу студентських відеоробіт "Студент – відчайдушний романтик" і нагородження творчих колективів переможців.

О 1200 розпочала роботу Х олімпіада школярів "Обираю професію державного службовця" у формі пробного тестування відповідно до програми ЗНО з української мови і літератури, математики, географії, історії України й іноземної мови.

[ презентація ФСЕУ ]

[ презентація спеціальності "Менеджмент організацій і адміністрування" ]

[ презентація особливостей вступної кампанії 2011 року ]

[ інформаційний проспект факультета '2011 ]

[ прийом абітурієнтів на навчання на факультеті соціально-економічного управління за денною і заочною формами ]

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ],

[ фото 11 ], [ фото 12 ], [ фото 13 ], [ фото 14 ], [ фото 15 ],

[ фото 16 ], [ фото 17 ], [ фото 18 ], [ фото 19 ], [ фото 20 ],

[ фото 21 ], [ фото 22 ], [ фото 23 ], [ фото 24 ], [ фото 25 ]

 

14 квітня – Екскурсія до Харківського обласного державного архіву

Студенти IV курсу ФСЕУ (спеціальність "Менеджмент організації") відвідали Харківський обласний державний архів, який був заснований у 1880 р., ознайомилися з роботою працівників цієї установи, її відділами та історією створення самого архіву.

Було дуже цікаво дізнатися про зберігання, відновлення та роботу з цінними документами, що там зберігаються вже не перше століття, а також оновити в пам'яті прізвища та результати діяльності видатних людей, труди яких зберігаються в архіві й досі. Найціннішими там є пам'ятки давнини, що відтворюють історію минулих літ.

Потрібно звернути увагу на те, як в архіві ведеться суворий догляд за експонатами, облік усіх документів, а також установлений певний режим у сховищі для збереження наявних цінностей. Пошкоджені документи відразу ж направляються на реконструкцію.

На сьогоднішній день немало людей зацікавилися походженням свого роду. Харківський обласний державний архів відіграє важливу роль у пошуку інформації для побудови генеалогічного дерева. Він також надає можливість кожному ознайомитися з документами, що його цікавлять. Це, безперечно, є корисним та пізнавальним для тих, хто займається науковою діяльністю та проводить історичні дослідження.

Під час екскурсії кожен студент переконався в тому, як важливо зберегти та донести історичні пам'ятки минулого й сьогодення нашим нащадкам, бо без минулого не буде й майбутнього.

[ фото 1 ]

 

10 квітня на цвинтарі жертв тоталітаризму, що поблизу селища П'ятихатки, відбулось вшанування річниці загибелі офіційної польської делегації на чолі з президентом країни Лехом Качиньським, який цього дня 2010 року прямував до Катині.

У жалобних заходах взяли участь Перший заступник директора ХАРІ НАДУ Амосов О.Ю., декан заочного факультету магістерської підготовки Труш О.О., доцент кафедри зовнішньої політики і національної безпеки Стрельцов В.Ю., слухачі денного факультету магістерської підготовки.

Покласти квіти до Меморіалу жертв тоталітаризму прийшли Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Ян Гранат, перший заступник міського голови О. Кривцов, перший заступник голови обласної державної адміністрації В. Бабаєв, православні, католицькі та іудейські священнослужителі, громадськість.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ],

[ фото 11 ], [ фото 12 ], [ фото 13 ], [ фото 14 ], [ фото 15 ]

 

04 квітня на базі Харківської національної академії міського господарства, у раках Спартакіади ХАРІ НАДУ відбулися стартові змагання з міні-футболу серед збірних команд слухачів денного факультету магістерської підготовки, студентів І, ІІ, ІІІ, ІV курсів Інституту.

Метою стикових матчів було визначення команд переможців, які братимуть участь у подальших змаганнях за І-ІІІ місця.

Разом з вболівальниками за грою спостерігав завідувач кафедри управління охороною суспільного здоров'я - кандидат медичних наук, доцент Вашев О.Є.

Відбіркові змагання відбуватимуться між командами щотижня, по середах та четвергах о 15.00 у приміщенні Харківської національної академії міського господарства, а у фінальних змаганнях візьме участь команда викладачів ХАРІ НАДУ.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ]

 

Всі на толоку!

Слухачі денного факультету магістерської підготовки та працівники Інституту проводять весняні толоки. Весело, з натхненням і бажанням зробити свій дім чистим і красивим, прибрають територію, оновлюють клумби, готують до сезону спортивний майданчик, білять дерева. На заходах панує дружня атмосфера, лунє сміх та добрі жарти.

 

02 квітня

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ]

 

16 квітня – Денний факультет магістерської підготовки організував генеральне прибирання в гуртожитку № 2

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ]

 

20 квітня

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ]

 

28 квітня – Останній тиждень квітня слухачі денного факультету магістерської підготовки закінчили прибиранням та благоустроєм території біля гуртожитку № 2

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ]

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ]

 

Copyright © 2005 – 2019 Харкiвський регiональний iнститут державного управлiння. Усі права захищені.