Архів новин


Квітень 2010 р.

 

26 квітня - 11 травня. Стажування слухачів та аспірантів у Німеччині.

8 представників Харківського регіонального інституту державного управління при Президентові України мали можливість пройти стажування в органах місцевого самоврядування міста Марбург (Німеччина). За доброю традицією, що склалася в останні роки, стажування відбувалося по запрошенню німецької сторони, а саме громадської організації «Дружба сердець» (керівник Манфред Хельман). Як завжди, програма стажування була цікавою й насиченою. Слухачі та аспіранти, що брали участь у поїздці, разом з керівником групи, викладачем ХарРІ НАДУ Світланою Сасник, побували на прийомі в мера міста Марбурга, який детально розповів про роль і завдання місцевого самоврядування в Німеччині. Також майбутні фахівці державного управління відвідали ряд відділів та служб, що надають управлінські послуги населенню. Серед них – відділ освіти, охорони здоров’я, соціальна служба, фінансовий та юридичний відділи.

Особливий інтерес в учасників стажування викликала поїздка до міста Віст-Баден, столиці землі Гессен, де вони побували в земельному парламенті. Не менш цікавим був і візит до міста Кассель, що на півночі федеральної землі. Тут харківську делегацію люб’язно приймав керівник поліцейського президіуму. Він розповів про специфіку роботи правоохоронної системи Німеччини, зокрема про основні завдання, що стоять перед його підлеглими в сучасних умовах.

Не секрет, що Німеччина може вважатися зразковою країною за рівнем розвитку громадянського суспільства. Ось чому так важливо було познайомитися з досвідом роботи різноманітних недержавнихих організацій, які діють як в місті Марбург, так і в інших містах. Серед них особливо потрібно відзначити благодійну громадську організацію «Тафель». Вона опікується соціально незахищеними верствами населення і одночасно надає допомогу більш як тисячі незаможніх мешканців міста Марбург та його округи.

Змістовна програма стажування в офіційних органах вдало поєднувалась з відвіданням визначних культурних та історичних міст землі Гессен.

Загалом стажування залишило яскраві і незабутні враження у всіх його учасників. Безперечно, здобуті знання і досвід стануть їм в нагоді в їх подальшій навчальній та професійній діяльності.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ]

 

24 квітня в рамках проведення Всеукраїнського дня благоустрою та з метою проведення весняних робіт із прибирання приміщень та озеленення прибудинкових територій Інституту проведено суботник з благоустрою та озеленення.

В заходах взяли участь співробітники, слухачі та студенти інституту.

Під час суботнику приведено до зразкового стану приміщення, територію та гуртожитки інституту, пофарбовано стволи дерев, ворота господарських будівель, сміттєві контейнери та понад 100 м тротуарних бордюрів, прибрано паркову зону.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ], [ фото 8 ], [ фото 9 ], [ фото 10 ],

[ фото 11 ], [ фото 12 ], [ фото 13 ], [ фото 14 ], [ фото 15 ]

 

22 квітня в Інституті відбулась V студентська науково-практична конференція "Актуальні проблеми розвитку управлінських систем: досвід, тенденції, перспективи", в роботі якої взяли участь студенти ВНЗ м. Харкова та м. Києва, а також слухачі та викладачі нашого Інституту.

Конференція проходила в режимі пленарного та секційних засідань за такими тематичними напрямами: державне регулювання процесів у політичній та соціально-економічній сфері суспільства, удосконалення управління економічною діяльністю суб'єктів господарювання, управління інноваційно-інвестиційною діяльністю підприємств і організацій, менеджмент персоналу.

З цікавими доповідями на пленарному засіданні виступили: Тетяна Возна ("Основні напрями впровадження на підприємстві менеджменту якості"), Анна Смаглюк ("Демографічні передумови формування людського капіталу в Україні"), Алла Петренко ("Культурно-ціннісні орієнтації сучасної молоді"), Наталія Лепеха ("Відмінності оплати праці чоловіків та жінок у Харківській області"), Антон Чорнорук ("Економіка знань" як ключовий фактор розвитку передових країн світу"), Діана Токар ("Мобінг як соціальне явище"), Альона Кошнякова ("Проблеми соціального захисту людей з обмеженими можливостями та шляхи їх розв'язання)", Андрій Сердюк ("Удосконалення партнерських відносин між владою та бізнесом"), Дар'я Іванюк ("Залучення молоді на державну службу як інструмент професіоналізації державного управління").

Активну участь взяли курсанти Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ НЮАУ ім. Ярослава Мудрого, які презентували такі актуальні доповіді: "Про взаємодію Служби Безпеки України з органами державної влади у сфері дотримання режиму державної таємниці" (Андрій Бережний, Олександр Атаманюк) та "Попередження, профілактика, виявлення і припинення корупційних правопорушень і злочинів" (Роман Левицький, Іван Баценко). Цікавий матеріал на тему "Кредитування проектів і організацій України в національній валюті" представив також студент Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана Денис Калачов.

Після пленарного засідання робота продовжилась у двох секціях: під керівництвом к.е.н, доц. Н.М. Мельтюхової та к.е.н, доц. В.О. Сивоконя. Обговорення виступів та дискусії проходили в теплій, дружній атмосфері.

Доповіді учасників пленарного та секційних засідань будуть розміщені у збірнику тез за результатами даної конференції.

 

15 квітня слухачі денного факультету магістерської підготовки провели весняну передсвяткову толоку. Об'єктом для праці було обрано гуртожиток № 2, де проживають більшість слухачів. Весело, з весняним натхненням і бажанням зробити свій дім чистим і красивим, слухачі прибрали територію, оновили клумбу, підготували до сезону спортивний майданчик, зробили генеральне прибирання в спортивному залі, побілили дерева. На молодіжному закладі панувала дружня атмосфера, лунав сміх та добрі жарти. Весняна толока, як завжди, закінчилася спільною святковою вечерею.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ],

[ фото 6 ], [ фото 7 ]

 

15 квітня о 1450 у Залі засідань Спеціалізованої вченої ради відбулося чергове засідання Експертної ради Інституту

[ порядок денний ]

 

3 квітня - День відкритих дверей Факультету соціально-економічного управління.

Щороку у квітні Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України проводить Дні відкритих дверей. Так було і 3 квітня 2010 року. Майбутніх абітурієнтів гостинно зустрічали студенти 1 курсу факультету соціально-економічного управління.

Актова зала, де гості мали нагоду зустрітися з представниками адміністрації, студентського самоврядування та випускниками інституту, була переповнена. Адже приїхали майбутні абітурієнти, їх батьки з надією – чи не помилилися з вибором вищого навчального закладу?

Відкрив захід перший заступник директора, доктор економічних наук, професор Амосов О.Ю. Абітурієнти переглянули фільм про інститут. З інформацією про спеціальності "Менеджмент організацій" та "Управління персоналом і економіка праці" виступили завідувач кафедри державного управління та менеджменту к.е.н. проф. Мельтюхова Н.М. та доцент кафедри управління персоналом і економіки праці к.е.н., доцент Жадан О.В.

Декан факультету к.ф.м.н., доцент Минко П.Є. розповів про випускників факультету різних років.

З особливостями вступної кампанії 2010 року ознайомив відповідальний секретар приймальної комісії к. держ. упр., доц.. Труш О.О.

Абітурієнтів привітала команда КВК "Президентський стандарт". Про роботу студентської ради факультету розповіли голова та заступник студентської ради Коваленко О. та Білуха О. Про наукові досягнення студентів повідомила голова студентського наукового товариства Возна Т. Абітурієнтів також привітали випускниця 2006 року, головний спеціаліст управління у справах сім'ї та молоді Департаменту з гуманітарних питань Харківської міської ради Багрич С. та студентка 1 курсу Натолока О.

Після презентації факультету соціально-економічного управління було проведено олімпіаду школярів "Обираю професію державного службовця" у вигляді пробного тестування з української мови і літератури та математики.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ], [ фото 6 ], [ фото 7 ]

 

1 квітня на базі Інституту Головне управління МВС України в Харківській області провело 1-й тур Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець" для керівників та спеціалістів своїх підрозділів.

[ фото 1 ], [ фото 2 ], [ фото 3 ], [ фото 4 ], [ фото 5 ]

 

Copyright © 2005 – 2019 Харкiвський регiональний iнститут державного управлiння. Усі права захищені.