Архів новин


Березень 2008 р.

 

28 березня в рамках проведення Конгресу відбулись такі заходи:

о 10.00 під час засідання круглого столу "Демократичне врядування - нова парадигма державного управління в Україні" крім обговорення науковцями та практиками тематичних питань, відбулась презентація інноваційного пілотного проекту "Україна демократична: від самоорганізації громадян до демократичної держави" завідувачем кафедри державної кадрової політики Інституту Василем Миколайовичем Мартиненко.

о 11.50 на відкритій лекції Еріка Остіна, професора кафедри політології державного університету штату Монтана за темою "Можливості локалізованого управління земельними ресурсами" основна дискуся між іноземними та вітчизняними науковцями розгорнулася стосовно ступення залучення громадських організацій до цього процесу.

о 14.00 видавництво "Магістр" та керівники наукових творчих колективів Інституту представили свої напрацювання у науковій галузі "Державне управління".

 

27-28 березня 2008 р. VIII МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВИЙ КОНГРЕС “ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ ТА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ”.

У Конгресі взяли участь науковці та викладачі ВУЗів України, Російської Федерації, Білорусі, США, Франції, Литви та Молдови, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, аспіранти, докторанти, здобувачі наукових ступенів, випускники Інституту, представники засобів масової інформації та інші зацікавлені особи.

Президент Конгресу – Оболенський Олексій Юрійович, доктор економічних наук, професор, перший віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України, президент Української академії наук з державного управління.

Віце-президент Конгресу – Говоруха Віктор Володимирович, кандидат наук з державного управління, доцент, заслужений працівник освіти України, директор Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Мета Конгресу полягає в поєднанні наукових досліджень і практики державного управління та місцевого самоврядування, опрацюванні пропозицій щодо вирішення проблем подальшого вдосконалення діяльності інститутів державної влади й місцевого самоврядування. У рамках Конгресу будуть працювати сім секцій за такими напрямками:

Секція № 1: "Механізми та технології забезпечення функціонування системи державного управління в сучасному суспільстві".

Секція № 2: "Реформа місцевого самоврядування в Україні: проблеми і перспективи".

Секція № 3: "Актуальні проблеми зовнішньої та внутрішньої політики Української держави".

Секція № 4: "Особливості кадрової політики на сучасному етапі розвитку України".

Секція № 5: "Механізми забезпечення сталого розвитку галузей економіки України".

Секція № 6: "Пріоритетні напрямки вдосконалення мовної підготовки державних службовців в Україні".

Секція № 7: "Соціальна і гуманітарна політика: регіональні аспекти формування та реалізації".

 

25 березня відбулуася зустріч Еріка Остіна (Eric Austin) доцента кафедри політології Державного університету штату Монтана (США) та Сузан Гілберт (Susan Gilbertz) керівника Програми вивчення проблем навколишнього середовища (США) із завідувачами кафедр Інституту. Керівники творчих колективів поділилися із закордонними колегами своїми напрацюваннями в галузі науки "Державне управління".

Сьогодні ввечері американські гості візьмуть участь у круглому столі на обласному телебаченні за темою „Земельні відносини: досвід США та України”

 

25 березня о 13.20 проходили урочисті заходи щодо відїзду Едварда Ріела - представника Корпусу миру США, що працював на кафедрі іноземних мов півтори року і достроково повертається на батьківщину. Керівництво Інституту, слухачі та студенти із вдячністю висловлювалися про діяльність американського добровільця і побажали йому усіпіхів у його подальшій діяльності.

 

З 24 по 28 березня проведено тематичний семінар “Актуальні проблеми реалізації соціальної політики в Україні” для кадрового резерву на посади начальників управлінь, відділів виконавчих апаратів обласних рад; секретарів міських рад міст обласного значення, заступників міських голів міст обласного значення, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення; директорів, перших заступників, заступників департаментів міських рад міст обласного значення.

 

22 березня в Інституті відбулася Олімпіада школярів Східного регіону України під гаслом "Обираю професію державного службовця".

[ Наказ директора Про результати Олімпіади школярів Східного регіону “Обираю професію державного службовця” ]

 

21 березня вийшов черговий номер газети “Державне будівництво” № 3-4 2008.

 

20 березня о 14:50 в залі засідань Спеціалізованої вченої ради відбулося засідання Експертної ради.

 

18 березня в Інституті відбулася англомовна науково-практична конференція "Європейська та Євроатлантична політика розвитку Української держави".

 

З 17 по 21 березня на факультеті перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відбулося навчання заступників голів райдержадміністрацій Луганської, Полтавської, Сумської та Харківської областей та кадрового резерву на ці посади за професійною програмою підвищення кваліфікації, а також навчання заступників голів районних рад Луганської, Полтавської, Сумської та Харківської областей на тематичному семінарі “Актуальні проблеми місцевого самоврядування в Україні”.

 

З 11 по 14 березня пройшло навчання заступників голів райдержадміністрацій Луганської, Полтавської, Сумської та Харківської областей та кадрового резерву на ці посади за професійною програмою підвищення кваліфікації, а також навчання заступників голів районних рад Луганської, Полтавської, Сумської та Харківської областей на тематичному семінарі “Актуальні проблеми місцевого самоврядування в Україні”.

 

5 березня о 16:00 в Інституті відбулася зустріч з представниками деяких країн-членів Північноатлантичного Альянсу. В ній крім представників Міністерства оборони України взяли участь: аташе з питань оборони Чеської Республіки - майор МАШЕК Штепан, аташе з питань оборони Французької Республіки - капітан 2-го рангу ВІЛЛЕР Алексі Ален Філіпп, аташе з питань оборони ФРН - полковник фон ЗАЙДЛІТЦ-КУРЦБАХ Ебергард Карл, аташе з питань оборони Королівства Бельгії - майор ВАЛРАВЕНС Руді, військовий аташе Литовської Республіки - підполковник Вілкеліс Віргініус, аташе з питань оборони Королівства Данії - підполковник ХАНСЕН Ове Бак, аташе з питань оборони Республіки Нігерія - генерал-майор Террі О. Окородуду, помічник військового аташе США - майор КВІН Уофорт та аташе корпуса морської піхоти США - майор ВОН Джон.

Серед основних тем обговорення, що цікавили слухачів, викладачів, аспірантів та докторантів, - координація інформаційної роботи українських державних структур та неурядових організацій для сприяння євроатлантичній інтеграції України, переваги євроатлантичної інтеграції для політичної, економічної, оборонної та освітньої систем в Україні, регіональний вимір інформування щодо НАТО, а також питання євроатлантичної інтеграції як фактору об’єднання країни та досвід нових країн-членів Північноатлантичного альянсу.

 

3 березня в Інститут прибула делегація громадської спілки “Дружба сердець”, з якою нас пов’язують щирі партнерські стосунки, разом з посланцем від мерії м. Марбург, фінансова підтримка якої надає можливість нашим стажерам проходити практику в органах місцевого самоврядування міста. Мета візиту – відбір кандидатів на щорічне стажування в Німеччині. Проте окрім справ німецькі друзі виявили бажання відвідати дитячий притулок, з маленькими мешканцями якого вони познайомилися рік тому, і передати дітям кошти та взуття, зібрані громадянами Марбурга.

 

Copyright © 2005 – 2019 Харкiвський регiональний iнститут державного управлiння. Усі права захищені.